KrajRegionWiadomość dnia

Ogromny skok poparcia dla Lewicy, PiS też odrabia straty! Jest nowy SONDAŻ poparcia

Prawo i Sprawiedliwość wychodzi z sondażowego kryzysu. Można powiedzieć, że suchą stopą, bo po spadkach notowań, które obserwatorzy sceny politycznej wiążą z jesiennym pakietem obostrzeń koronawirusowych i protestami przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, partia rządząca znowu zyskuje w sondażach.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych, na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazety Prawne przeprowadziła pracownia United Survey. PiS odzyskuje w nim wyraźnie poparcie. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 33,6% respondentów. Taki wynik oznacza, że w porównaniu do wcześniejszych wyników, PiS odrabia niemal trzy punkty procentowe.

O wzroście mówić nie może Platforma Obywatelska. Największa partia opozycyjna traci w nowym sondażu 2,3 punktu procentowego, a zagłosowałoby na nią 23 pytanych. Nowa siła na polskiej scenie politycznej także na minusie – Polska 2050 Szymona Hołowni skurczyła się w wynikach sondażowych do 11,8%, co oznacza spory, bo niemal 3-procentowy spadek miesiąc do miesiąca.

Mają się z czego cieszyć ludowcy, bo w poprzednim sondażu nie łapali się do sejmu, w najnowszym PSL ma za to 6,1 proc. Jednak największy wzrost ma Lewica – wg wyników badań może liczyć na 9,8% poparcia, co oznacza wzrost o 3,8%. Konfederacja pod progiem – poparcie dla niej zadeklarowało 4,7% ankietowanych.

Sondaż, w którym ponad 54% osób zadeklarowało udział w wyborach, przeprowadzono 27 i 28 listopada telefonicznie, na grupie tysiąca osób.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Pacjentów na razie nie będzie [WIDEO]

TOP 13 najbardziej rakotwórczych miejsc w Polsce. Śląskie miasta w czołówce niechlubnego rankingu

Piekary Śl.: Dramatyczna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym! Na Covid-19 zachorowało już prawie 90 proc. podopiecznych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close