KrajRegionWiadomość dnia

Sondaż poparcia: PiS odrabia straty, nokaut dla Konfederacji!

Są najnowsze dane, pokazujące poparcie dla poszczególnych partii politycznych. Pierwsze miejsce na podium wciąż niezagrożone – po wcześniejszych spadkach, Prawo i Sprawiedliwość zaczyna odrabiać straty. Ale ciężki nokaut w najnowszych badaniach zaliczyła Konfederacja.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny szpital COVIDowy powstaje w MCK w Katowicach!

Badania poparcia dla poszczególnych partii politycznych – na zlecenie Wirtualnej Polski, przeprowadziła pracownia IBRIS. I tak – jeśli wybory do Sejmu miałyby się odbyć teraz – to największe poparcie uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. Rządząca partia może liczyć wg. sondażu na 33 proc. poparcia. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska – z wynikiem 24,1.

Dla PiS taki wynik oznacza odrabianie strat z poprzednich tygodni – w porównaniu do ostatniego badania, partia Jarosława Kaczyńskiego odrobiła 4 punkty procentowe. Koalicja Obywatelska też zyskała – ale o wiele mniej – 0,1 pkt. proc.

Dobrze w wynikach wciąż wypada nowa siła polityczna na polskiej scenie. Partia Szymona Hołowni Polska 2050 w najnowszych badaniach cieszy się 13,1-procentowym poparciem i zajmuje trzecie miejsce.

Do Sejmu weszłyby wg najnowszego sondażu jeszcze dwie partie. Półtora punktu zyskała Lewica – wg wyników badań mogłaby obecnie liczyć na poparcie rzędu 8,4 proc. Równo z progiem znalazła się Koalicja Polska PSL-Kukiz’15 z wynikiem 5 procent, co oznacza wzrost o 1,7 pkt proc.

Poza sejmowymi ławami znaleźliby się politycy Konfederacji – ta partia w sondażu uzyskała zaledwie 2,3 proc. co oznacza spadem aż o 3 punkty.

Języczkiem u wagi byliby z pewnością niezdecydowani. W badaniu IBRIS aż 14% pytanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo w obecnej chwili oddać głos w wyborach parlamentarnych.

 

źródło: Polsat News. wp.pl
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier: Nie będzie narodowej kwarantanny. Specjaliści: I tak nie była potrzebna

Szpital covidowy w MCK w Katowicach będzie przyjmował głównie ciężkie przypadki!

Dwie osoby zginęły w wypadku w Lędzinach. Policja szuka świadków tragedii [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close