RegionWiadomość dnia

W Bytomiu przybędzie drzew. Ponad 100 pojawi się przy przemysłowej ulicy św.Elżbiety

Coraz więcej zieleni w Bytomiu. Na wyremontowanej ulicy świętej Elżbiety, która jest typowo ulicą przemysłową miasto Bytom posadzi 113 drzew. Zmodernizowano ulicę, chodniki, zieleńce, jak również regulację urządzeń sieci podziemnej. To była jedna z ważniejszych inwestycji w dzielnicy Karb.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Czeka nas masowe testowanie na koronawirusa?! TOP 5 Silesia Flesz

 

-To kolejne nasadzenia, które realizujemy w mieście, po nasadzeniach drzew w parku Amendy w Łagiewnikach. Przyszedł czas na sadzenie drzew wzdłuż nowo wyremontowanej ulicy świętej Elżbiety w bytomskim Karbu to jest 113 klonów, które od końca listopada są sadzone na tej właśnie ulicy – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk rzecznik prasowy UM Bytom.

Z powodu temperatury sadzenie drzew na ulicy świętej Elżbiety zwolniło. Miasto Bytom chcę sprawić, żeby ulica była bardziej przyjazna dla przedsiębiorców i mieszkańców. Modernizacja kosztowała ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Pacjentów na razie nie będzie [WIDEO]

TOP 13 najbardziej rakotwórczych miejsc w Polsce. Śląskie miasta w czołówce niechlubnego rankingu

Piekary Śl.: Dramatyczna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym! Na Covid-19 zachorowało już prawie 90 proc. podopiecznych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close