AlarmKrajRegionSport

Policja weszła do siedziby Wisły Kraków. Poszukiwania dokumentów jeszcze w kilkunastu miejscach [WIDEO]

Policja na polecenie prokuratury od rana prowadzi przeszukania w kilkunastu miejscach w Krakowie, związanych z działaczami klubu piłkarskiego Wisła Kraków.

 

Według informacji radia RMF FM funkcjonariusze realizują czynności w mieszkaniach prywatnych i firmach oraz w siedzibie klubu. Nieoficjalnie chodzi o dokumenty związane z poprzednim zarządem klubu i byłą prezes Marzeną Sarapatą. Prokuratura kilka dni temu wszczęła śledztwo ws. niegospodarności klubu.

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. Od rana w budynkach klubowych policja zabezpiecza materiały dowodowe.

W przesłanym oświadczeniu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Jan Hnatko napisał m.in.: „W dniu 31 grudnia 2018 roku w tutejszej Prokuraturze Okręgowej w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej zostało wszczęte śledztwo w sprawie: nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki, tj. o przest. z art.296 § l k.k.”.

Śledztwo ma wyjaśnić m.in. nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partners. Transakcja ta nie doszła do skutku, a Wisła decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN ma od czwartku zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie PZPN.

– Od godzin rannych przeprowadzamy akcję zleconą przez prokuraturę na obiektach Wisły Kraków. Ma to na celu zabezpieczenie materiałów związanych ze śledztwem – powiedział rzecznik krakowskiej policji Sebastian Gleń, który dodał, że przeszukano w sumie 15 lokali, w tym mieszkania kilku osób związanych ze sprawą.

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił licencję Wisły – klubu grającego w Ekstraklasie. 22 grudnia ubiegłego roku Wisła Kraków została sprzedana luksembursko-brytyjskiemu konsorcjum funduszy inwestycyjnych. Ponieważ inwestorzy nie wpłacili zapowiadanych 12 milionów złotych, Wisła anulowała transakcję.

Piękne, mądre i warte fortunę! Najpiękniejsze gołębie przyleciały do SOSNOWCA!

PZPN zawiesił licencję na trwający sezon, którego rozgrywki mają być wznowione 8 lutego. Oznacza to, że Wisła może już nie zagrać w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jako uzasadnienie podano niejasną sytuację prawną klubu oraz liczne naruszenia postanowień licencyjnych.

(źródło: TVPInfo/RMF FM, IAR)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close