Region

Policja z Chorzowa uczy kobiety samoobrony [ZDJĘCIA]

Chorzowscy policjanci wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet. Było to już kolejne spotkanie z cyklu profilaktyki bezpieczeństwa. W mini kursie samoobrony uczestniczki poznały zarówno aspekty teoretyczne, jak i praktyczne obrony przed atakami agresywnych napastników.

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi sprawia, że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako ofiary łatwiejsze do pokonania, niż mężczyźni. Panie stają się także ofiarami ataków na tle seksualnym, i to nie tylko na ulicy, ale także w mieszkaniu czy miejscu pracy.

Zobacz także: oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów

UWAŻAJCIE! Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów! Rozsyłają maile

Takie zdarzenia, szczególnie na tle seksualnym, mogą w znacznym stopniu wpłynąć na resztę życia ofiary. Dlatego też każda kobieta powinna znać podstawowe zasady zachowania, pozwalające na uniknięcie zagrożenia. Zdobycie takiej wiedzy zwiększa prawdopodobieństwo, że zaatakowanej ofierze uda się unieszkodliwić napastnika i uniknąć tragedii.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej przeprowadzili w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet. Asp. Tomaz Grzelec wspólnie z st. asp Justyną Dziedzic w sali Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie przy ul Floriańskiej 24a przeprowadzili zajęcia praktyczne, w trakcie których panie poznały między innymi przydatne chwyty obezwładniające, kopnięcia, sposoby obrony przed duszeniem oraz inne porady związane z odpieraniem ataków.

Już teraz policja zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 10 maja 2018 r o godz 18:00 w sali Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie przy ul Floriańskiej 24a.

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Policja z Chorzowa uczy kobiety samoobrony [ZDJĘCIA]”

  1. To one trenują w biżuterii i okularach przeciwsłonecznych na głowie? Ktoś sobie jaja robi z tych pań?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close