AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Policjant na urlopie uratował życie turyście ze Śląska w Grecji!

Podkomisarz Daniel Klara – policjant z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Krośnie, podczas urlopu uratował tonącego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce przed dwoma tygodniami na wyspie Zakynthos, ale dopiero teraz policjanci nadali sprawie rozgłos.

 

Turysta ze Śląska, mężczyzna w wieku około 30 lat, poślizgnął się i uderzył głową w kamienną posadzkę, po czym wpadł do basenu. Krośnieński policjant bez chwili zawahania rzucił się na ratunek i wydobył z wody nieprzytomnego mężczyznę. Udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia na miejsce służb medycznych. Być może w ten sposób uratował mu życie. Turysta, po krótkim pobycie w szpitalu wrócił do hotelu.

 

Podkom. Daniel Klara jest instruktorem nauki pływania i ratownikiem wodnym. Posiada uprawnienia płetwonurka oraz starszego sternika motorowodnego.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close