KrajPatronatyRegionSport

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego – dołącz do największej imprezy w regionie [ ZAPISY ]

Zawodnicy 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego tradycyjnie wystartują 29 marca o godz. 10:00 z żywieckiego Rynku. Następnie przemierzą najtrudniejszą i zarazem najbardziej atrakcyjną trasę w Polsce, aby zameldować się ponownie na Rynku. Półmaraton ten to już swego rodzaju biegowa tradycja, a do udziału w tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się do tej pory blisko 2200 zawodników, którzy do pokonania mają 21 kilometrów i 97, 5 metra.

 

Dla wszystkich zawodników oraz kibiców przewidziane są liczne atrakcje! Poniżej przestawiamy najważniejsze z nich:

CO ZAWIERA PAKIET STARTOWY:

 • numer startowy z agrafkami
 • pamiątkowy medal
 • ręcznik lub koszulkę
 • butelkę wody 0,5l Żywiec Zdrój
 • bloczek na gorący posiłek, napoje
 • worek/plecak
 • izotonik 4 move
 • żel energetyczny Activon Sport
 • niespodziankę od Browaru PINTA
 • niespodziankę przygotowaną przez organizatora biegu.

PUNKTY ODŻYWCZE

Na spragnionych czekają 4 punkty odżywcze na 6, 10, 15 i 19 kilometrze, gdzie wydanych zostanie łącznie 20 tysięcy butelek wody o pojemności 0,5 l. Przekaże je firma Żywiec Zdrój, która po raz kolejny wspiera wydarzenie.

FOTORELACJA BIEGACZY

Fotografowie z serwisu FotoMaraton.pl uwiecznią Twoje sportowe emocje w wielu punktach na trasie oraz mecie biegu. Już kilka dni po imprezie na stronie http://www.fotomaraton.pl/ po wpisaniu numeru startowego lub nazwiska wyświetlą się wszystkie Wasze pamiątkowe zdjęcia z 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Będzie również możliwość wygenerowania darmowego dyplomu ukończenia biegu w formacie PDF do samodzielnego wydruku.

MASAŻE PO BIEGU

Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton będą mieli możliwość skorzystania bezpłatnie z masaży. Masażyści będą czekali na Was po biegu w namiocie, w którym będą wydawane pakiety startowe. Masaże zapewnia Hotel Żywiecki Medical Spa & Sport – Partner Półmaratonu Żywieckiego

GRAWEROWANIE MEDALU

Każdy uczestnik Półmaratonu Żywieckiego, który ukończy bieg, będzie mógł uwiecznić swój wynik na medalu za pomocą grawerowania mechanicznego. W tym celu należy po ukończeniu biegu udać się do stoiska grawerskiego, które będzie zlokalizowane tuż obok mety i zlecić grawerowanie na poczekaniu. Za wygrawerowanie medalu będzie można zapłacić gotówką, kartą, telefonem i BLIK, a to wszystko zagwarantuje firma GrawerBus.

ATRAKCJE NA ŻYWIECKIM RYNKU I NIE TYLKO

 • Tuż przed startem 29 marca odbędzie się wspólna rozgrzewka dla biegaczy, która zostanie zorganizowana przez firmę Żywiec Zdrój.
 • W dniu zawodów na rondzie im. M. Jeziorskiego Fundacja Braci Golec będzie dopingować biegaczy w muzycznej strefie kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!
 • Na trasie będzie znajdować się jeszcze jedna strefa kibicowania. Będą to bębniarze dopingujący zawodników.
 • Nasz Sponsor Tytularny Bank PKO planuje wiele atrakcji na Żywieckim Rynku zarówno dla dzieci jak i kibiców. Ponadto podczas Półmaratonu obecny będzie Sebastian Chmara (Polski lekkoatleta, wieloboista, halowy mistrz świata, rekordzista Polski w dziesięcioboju) – Ambasador Programu Biegowego „PKO biegajmy razem”, który będzie relacjonował poczynania zawodników na trasie.
 • Ponadto kibice będą mogli obejrzeć relację z trasy biegu na telebimie znajdującym się na Żywieckim Rynku.
 • Warto zaznaczyć, że biegaczy prowadzić i pilotował będzie na trasie specjalny samochód z firmy Korczyk KIA Bielsko-Biała.

Regulamin [KLIK KLIK]

Informacje: strona www [KLIK KLIK] oraz FB [KLIK, KLIK]

Zapisy [KLIK KLIK]

 

Organizator: Starostwo Powiatowe w Żywcu

Ambasador biegu 21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego:

Półmaraton coraz bliżej, nasz ambasador Łukasz Golec zachęca do udziału w jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W strefie kibica czeka na Was nie kto inny jak Fundacja Braci Golec !

Opublikowany przez Mirosława Dziergasa Środa, 29 stycznia 2020

 

źródło: materiały Organizatora

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close