KategorieKrajSilesia Flesz najnowsze informacjeSportWiadomość dnia

Polska reprezentacja wygrywa z Arabią Saudyjską. Trzy punkty dla naszych!

Polska odniosła pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze

Pierwsza bramka polskiej reprezentacja po bardzo ładnej akcji i obroniony przez Wojciecha Szczęsnego karny. Dziś Polacy w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze rozegrali mecz z reprezentacją Arabii Saudyjskiej. Wynik meczu? 2:0 dla naszych!

Ten mecz na pewno wzbudzał wiele emocji, szczególnie, że reprezentacja Arabii Saudyjskiej zwyciężyła ostatnio dość niespodziewanie z drużyną Argentyny. Do spotkania doszło o 14:00 polskiego czasu. Już w pierwszej połowie jedni jak i drudzy mieli kilka okazji, by zamienić je w prowadzenie. Jednak to Polacy, po bramce Zielińskiego, zaczęli w meczu prowadzić. Dosłownie kilka minut poźniej, sędzia podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Wtedy polscy kibice zamarli, ale nie zawiódł Wojciech Szczęsny, który najpierw obronił karnego, a potem dobitkę, jednego z reprezentantów Arabii Saudyjskiej.

W drugiej połowie również nie brakowało emocji. Polacy wyprowadzili kilka ładnych akcji. Raz w poprzeczkę z główki uderzył Milik, a za drugim razem w słupek trafił Lewandowski. W pewnym momencie do głosu w meczu doszli reprezentanci Arabii Saudyjskiej i stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji. Do przełomu doszło w 81. minucie meczu, gdy po kardynalnym błędzie obrońcy Arabii Saudyjskiej, Robert Lewandowski podwyższył wynik na 2:0. Dzięki temu Polska wygrała z Arabia Saudyjska i tym samym po pierwszym remisie z drużyną Meksyku, Polacy mają łącznie 4 punkty w tabeli. Przed nami mecz z Argentyną, po którym okaże się czy uda nam się wyjść z grupy.

autor: Bartosz Bednarczuk