Polstyr – polski, rodzinny biznes [POLSKIE ZNACZY DOBRE]
Polstyr to rodzinny biznes państwa Święszek, który od ponad 20 lat produkuje systemy dociepleń. Jak firma wyglądała kiedyś, a jak dziś?
W programie „Polskie znaczy dobre” odwiedzamy polskie biznesy i sprawdzamy, jak sobie radzą. Polstyr to rodzinny biznes państwa Święszek, który od ponad 20 lat produkuje systemy dociepleń.
Oglądaj „Cafe Silesia” w każdy poniedziałek i czwartek o 16:35 w TVS!
Styropian to powszechnie znane tworzywo sztuczne używane do ocieplania budynków. Wytwarza się z niego także elementy dekoracyjne, jednorazowe naczynia i opakowania na produkty spożywcze. Styropian to materiał odporny na działanie różnego rodzaju rozpuszczalników organicznych, jak również olejów czy smarów.
Polstyr – kiedyś i dziś
Jak zaczynaliśmy to na rynku było bardzo mało styropianów – wspomina Zbigniew Święszek, założyciel firmy. – Myśleliśmy, że to jest nisza i poszliśmy w tym kierunku właśnie.
Na początku działalności Polsytr był 5 producentem styropianu w Polsce. Wtedy rodzinny biznes produkował 2-4 tysięcy metrów sześciennych styropianu miesięcznie. Dla porównania – teraz jest tp aż 40-60 tysięcy metrów sześciennych tego tworzywa miesięcznie! Zamiast początkowych 3 rodzajów styropianu, Polstyr oferuje teraz 16.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Rodzinny biznes
W działalność firmy od początków jej istnienia zaangażowane były również dzieci państwa Święszek. Starsze córki pracują w firmie już prawie 15 lat. Obecnie Magdalena jest wiceprezesem firmy, natomiast Barbara prowadzi dział prawno-finansowy. Młodsze dzieci również bardzo dobrze odnajdują się w rodzinnym przedsiębiorstwie. 19-letni Paweł angażuje się w produkcję od strony rozwoju technologicznego, a 17-letnia Martyna w wolnych chwilach wdraża się w pracę biurową oraz nowoczesny marketing.
Rozwój i gwarancja jakości
Obecnie Polstyr zatrudnia ponad 100 osób na różnych szczeblach – między innymi, w działach takich, jak: produkcja, marketing czy księgowość. Główne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa znajdują się w województwach małopolskim i dolnośląskim. Eksport odbywa się do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, jak również do Słowacji i Czech.
ZOBACZ CAŁY ODCINEK I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!
Facebook Instagram(Marlena Borczyk)