Region

Ponad 100 nowych policjantów w garnizonie śląskim

Śląski garnizon zasiliło 111 nowych policjantów. Pod koniec lipca złożą oni ślubowanie i rozpoczną ponad półroczne szkolenie podstawowe. Po trwającym następnie blisko trzy miesiące procesie adaptacji w oddziałach prewencji, młodzi mundurowi trafią do swoich jednostek, gdzie będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Blisko 12-tysięczną armię mundurowych zatrudnionych w garnizonie śląskim – jednym z największych w kraju – zasiliło 111 nowych policjantów. Żeby zostać policjantem, wszyscy z nich przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy.

Aby osoby chętne do wstąpienia w nasze szeregi mogły sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory spotykały się z dużym zainteresowaniem.

W 2019 roku przyjęto do śląskiej policji już 337 nowych mundurowych i zaplanowano przyjęcie jeszcze prawie 400.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close