AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

Porzuciła w krzakach martwego noworodka. 28-latce grożą 2 lata więzienia

28-latka porzuciła w krzakach martwego noworodka, którego urodziła kilka godzin wcześniej. Kobiecie grozi do dwóch lat więzienia.

 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, 19 lutego, około godziny 12.00, otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o martwym noworodku znalezionym obok jednego z bloków przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Noworodek miał leżeć ukryty w krzakach, o czym powiadomił spacerujący z psem mieszkaniec pobliskiej kamienicy. Dyżurny niezwłocznie podjął decyzję o wysłaniu pod wskazany adres grupy dochodzeniowo-śledczej wałbrzyskiej komendy. Policjanci niestety potwierdzili najgorszy ze scenariuszy, czyli śmierć noworodka. Następnie, funkcjonariusze przez kilka godzin, prowadzili na miejscu zdarzenia czynności pod nadzorem prokuratora. Wykonali m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady i rozmawiali z mieszkańcami.

Sprawne działania operacyjne wałbrzyskich policjantów, przyczyniły się do ustalenia dwóch osób, które mogły mieć związek ze śmiercią noworodka. W związku z tym zatrzymano 28-letnią kobietę i jej 46-letniego konkubenta, mieszkańców tej dzielnicy. Funkcjonariusze wykonali z nimi czynności procesowe. Potwierdzono, że 28-latka kilka godzin wcześniej urodziła dziecko. Kobieta oświadczyła jednak, że podczas porodu dziecko było już martwe.

Sekcja zwłok wykazała wstępnie, że znaleziony w krzakach noworodek nie żył już przed porodem, dlatego prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, na tym etapie postępowania, postawił kobiecie zarzut znieważenia zwłok, za co wałbrzyszance grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Na pełne wyniki badań histopatologicznych i opinię biegłych, będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Niewykluczone, że zarzuty w tej sprawie mogą jeszcze ulec zmianie.

 

(źr: www.policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close