AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Poznajecie go? [FOTO] Chciał zgwałcić młodą kobietę obok kościoła w Częstochowie

Mężczyzna widoczny na zdjęciu jest podejrzewany o usiłowanie gwałtu. Zaatakował, przewrócił na ziemię i podduszał przypadkowo napotkaną kobietę.

 

Z dotychczasowych ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego wynika, że 25 października ubiegłego roku, około godz. 23.20, młoda kobieta opuściła jeden z lokali przy alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Pokrzywdzona szła koło kościoła św. Jakuba, następnie ulicą Dąbrowskiego, aż do alei Jana Pawła II. Przeszła tam na drugą stronę ulicy i kiedy była na wysokości kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który zaciągnął ją w krzaki, przewrócił na ziemię, usiłował zgwałcić i podduszał, aby nie krzyczała. Przejeżdżający nieopodal rowerzysta najprawdopodobniej spłoszył sprawcę. Kobieta zdołała krzyknąć i uwolnić się od napastnika.

Śledczy ustalili, że sprawca uciekając z miejsca zdarzenia, poruszał się w charakterystyczny sposób, z wyprostowanymi wzdłuż ciała, sztywnymi rękami. Miał na sobie szare dresowe spodnie i kurtkę z kapturem.

Świadkowie zdarzenia lub osoby mogące rozpoznać widocznego na zdjęciu mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie gwałtu, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie tel. (34) 369 1280/ 1255 lub z najbliższą jednostką policji – telefony 997, 112.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close