AlarmKategoriaRegion

Pracownicy banku ochronili seniorkę przed oszustami [WIDEO]

Pracownicy jednego z banków w Jaworznie uchronili w ostatnich dniach troje seniorów przed oszustwem na wnuczka. Do jednego z oddziałów zgłosiła się ponad 80-letnia kobieta i chciała wypłacić ponad 86 tysięcy złotych.

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

Wzbudziło to nasze podejrzenie, ponieważ znamy tę klientkę, na co dzień jest spokojna, wypłaca niewielkie kwoty, rzędu 200 zł. Tym razem była poddenerwowana, no i taka wielka suma. Na pytanie „dlaczego?” powiedziała, że ma do tego prawo i po prostu chce te pieniądze trzymać w domu – mówi Marta Maślak, dyrektor oddziału PKO BP w Jaworznie.

Dopiero po chwili pracownikom udało się uświadomić seniorkę, że być może ktoś chce ją oszukać. Sprawa została zgłoszona na policję. Takich starszych osób w ostatnim czasie było więcej. Łącznie oszuści chcieli wyłudzić ponad 100 tysięcy złotych.

Współpracujemy cały czas z różnymi podmiotami na terenie naszego miasta. Instytucje finansowe są również w zakresie naszego działania. Nie rozmawiamy tylko i wyłącznie z seniorami, ale też z pracownikami banków, placówek handlowych. Uświadamiamy ich. Oni też mają coraz większą świadomość tego, że przestępcy wymyślają coraz to nowsze metody oszukiwania ludzi, zwłaszcza starszych – mówi asp. szt. Michał Nowak, KMP w Jaworznie.

Dziś pracownikom banku dziękował komendant policji z Jaworzna. Gdyby nie ich czujność, seniorzy
straciliby oszczędności życia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close