AlarmRegion

Pracownik szpitala w Zawierciu zakażony koronawirusem! Trwa ewakuacja pacjentów z oddziału zakaźnego

U jednego z pracowników oddziału obserwacyjnego-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu wyniki badań potwierdziły obecność koronawirusa. Mężczyzna przebywa w warunkach izolacji domowej.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

W środę (25 marca) około godz. 9 Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o kolejnych 26 przypadkach zakażenia koronawirusem. Dwa z nich dotyczą powiatu zawierciańskiego. Jednym z przypadków jest kobieta, która trafiła do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Drugim potwierdzonym przypadkiem koronawirusa jest mężczyzna w sile wieku, który jest mieszkańcem powiatu zawierciańskiego. 

Pracownik szpitala w Zawierciu zakażony koronawirusem, to jeden z przypadków, o którym poinformowało Ministerstwo Zdrowia dziś, 25 marca, po godzinie 9 rano.

Od pozostałego personelu oddziału pobrano próbki do badań. Decyzją stacji sanitarno-epidemiologicznej osoby te zostały objęte kwarantanną.

W związku z zaistniałą sytuacją trwają ustalenia z Urzędem Wojewódzkim i sztabem zarządzania kryzysowego dotyczące dalszego funkcjonowania oddziału w okresie kwarantanny.

W sumie kwarantanną zostało objętych około 20 osób, pracowników oddziału zakaźnego w Zawierciu. Obecnie oddział został wyłączony z funkcjonowania.

Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował w komunikacie, że pacjenci są ewakuowani z oddziału zakaźnego.

KOMUNIKAT SZPITALA W ZAWIERCIU

W związku ze stwierdzeniem obecności koronawirusa u jednego z pracowników oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz nałożeniem kwarantanny na 20 osób z personelu oddziału, podjęto decyzję o przekazaniu pacjentów do szpitali w Tychach (4 osoby) i Raciborzu (3 osoby). Dwie osoby zostały skierowane do leczenia w ramach izolacji odbywanej w warunkach domowych. W obecnej sytuacji udzielanie świadczeń medycznych na oddziale obserwacyjno-zakaźnym nie może być realizowane – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Źródło: Szpital Powiatowy w Zawierciu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close