KrajRegion

Prawie co piąty maturzysta z województwa śląskiego nie zdał matury [WIDEO]

Prawie co piąty maturzysta z województwa śląskiego nie zdał matury. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wstępny raport z tegorocznego egzaminu dojrzałości. Statystyka jest jednak lepsza niż w ubiegłym roku. W tym zdało 79,1 proc. uczniów – rok temu – o 2,1 procent mniej.

 

– Bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony z języków: polskiego i angielskiego. Bardzo dobrze mi poszły. Niestety, matematyka nieco gorzej, ale wszystko w dobrym kierunku – mówi Marcin Śliz, maturzysta z Jaworzna.

– Uważam, że nie jest tak źle, jak się spodziewałem. Jest nawet dużo lepiej. I uważam, że to jest dobry wynik i liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury na studia – mówi Vincent Lenartowicz, maturzysta z Jaworzna.

Województwo Śląskie osiągnęło jednak niższą średnią niż ta krajowa. Podobnie jak w ubiegłych latach największe problemy uczniowie mieli z matematyką. Zdało ją 82 proc. maturzystów.

W tym roku również matematyka nie należy do przedmiotów łatwych. Ale myślę, że nie powinniśmy być niezadowoleni, ponieważ procent w tym roku zdawalności z matematyki był o jeden wyższy niż w roku ubiegłym – mówi Urszula Okrajni, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie.

Maturzyści, którzy nie zdali jednego przedmiotu będą mogli przystąpić do sesji poprawkowej w sierpniu. Takich osób w województwie jest ponad 4200.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close