KrajRegionWiadomość dnia

Premier Beata Szydło i minister Mariusz Błaszczak z wizytą w Bielsku-Białej [ZDJĘCIA]

Premier podziękowała służbom czuwającym nad bezpieczeństwem Polaków. Razem z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Beata Szydło odwiedziła placówkę Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Przedstawicielom rządu RP towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewoda Jan Chrząszcz. -Rozpoczęła się majówka. Mam nadzieję, że będziecie mieli Państwo okazję do wypoczynku i spędzenia tego czasu z rodziną. Są jednak służby, które nawet w takim okresie muszą pracować, żeby strzec naszego bezpieczeństwa. Chcę tym wszystkim osobom podziękować – powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa rządu podkreśliła, że od kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę, bezpieczeństwo Polski bardzo się poprawiło. Premier podkreśliła, że jest ono „celem i priorytetem” jej rządu. Ostatnie sondaże, mówiące o tym, że 89 proc. polskich obywateli czuje się bezpiecznie, to ogromna satysfakcja, ale przede wszystkim ciężka praca wszystkich tych, którzy na co dzień dbają o to, by bezpieczeństwo wzrastało – zaznaczyła szefowa rządu.

 

Prezes Rady Ministrów zadeklarowała, że jej rząd w dalszym ciągu będzie robił wszystko, by Polacy czuli się bezpiecznie. -W rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, trzeba mówić o tym, że działania, które podejmuje Straż Graniczna, właśnie temu mają służyć. Polska jest krajem bezpiecznym, w którym warto inwestować – mówiła w Bielsku-Białej premier. Beata Szydło oceniła, że Polska na tle innych państw europejskich rysuje się jako oaza bezpieczeństwa. "Tworzymy dobry klimat. Jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny, w którym warto inwestować" – powiedziała premier.

 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak przypominał, że rząd premier Beaty Szydło odtworzył Karpacki Oddział Straży Granicznej, zlikwidowany za czasów poprzedniej władzy. "Został także przyjęty program modernizacji służb mundurowych, który umożliwił rozwój i wzmocnienie polskiej Straży Granicznej. Składa się on z trzech komponentów – pieniędzy przeznaczonych na nowoczesny sprzęt, na infrastrukturę i na podwyżki dla funkcjonariuszy" – podkreślił szef MSWiA.

Mariusz Błaszczak wskazał także na wsparcie, jakiego pogranicznicy udzielają swoim partnerom z Unii Europejskiej. "Wczoraj do Macedonii wyjechał kontyngent trzydziestu polskich strażników granicznych. Będą pełnili służbę na granicy macedońsko-greckiej" – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Jak zaznaczył, chodzi o uszczelnienie zewnętrznych granic Unii Europejskiej i zażegnanie kryzysu migracyjnego, z którym boryka się obecnie Europa.
(źr:UW w Katowicach, z wykorzystaniem materiałów KPRM)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close