AlarmRegionWiadomość dnia

Prezes i wiceprezes Parku Śląskiego odwołani. Wcześniej zatrzymano jednego z pracowników!

Trzęsienie ziemi w zielonych płucach aglomeracji. Rada Nadzorcza Parku Śląskiego odwołała prezesa i wiceprezesa parku. To nie koniec zawirowań wokół parku – wcześniej policja zatrzymała Marka P. Pracownik Parku Śląskiego – szef projektu modernizacji chorzowskiego parku, został zatrzymany, a następnie aresztowany na 3 miesiące. Usłyszał już zarzut płatnej protekcji.

 

 

Nie damy wyciąć MUCHOWCA! TOP 5 Silesia Flesz w obronie lasu!

Sprawa Marka P. owiana jest tajemnicą. Prokuratura Okręgowa w Katowicach ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia szczegółów sprawy i nie udziela dodatkowych informacji. Jak informuje Gazeta Wyborcza, policjanci mieli przeszukać mieszkanie Marka P. a także jego gabinet w siedzibie dyrekcji Parku Śląskiego. Zabezpieczono jego komputer i telefon.

 

W sprawie odwołania prezesa i wiceprezesa Parku Śląskiego, na stronie spółki pojawił się oficjalny komunikat:

 

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego na posiedzeniu dnia 4 czerwca br. podjęła decyzję o odwołaniu Prezesa i Wiceprezesa Parku Śląskiego.

Oświadczenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego:

Władze województwa śląskiego postawiły przed Parkiem Śląskim ambitne i oczekiwane społecznie zadanie w postaci szeroko zakrojonej rewitalizacji.

Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamiast koncentrować się na wdrożeniu tych działań podejmowane są budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą Parkowi i stawiają pod znakiem zapytania troskę Zarządu Parku o majątek publiczny.

Zarząd Parku bezpośrednio nadzoruje funkcjonowanie Parku i ponosi za to pełną odpowiedzialność. Ostatnie wydarzenia wpłynęły na utratę zaufania, co przekonało Radę Nadzorczą do podjęcia decyzji o odwołaniu Prezesa Krzysztofa Opałki i Wiceprezesa Marka Widucha z dniem dzisiejszym.

Jednocześnie Rada Nadzorcza oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa Parku Śląskiego przewodniczącego Rady Nadzorczej Tomasza Papaja. Na Wiceprezesa spółki został powołany Maciej Gabryś.

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego zapewnia, że wszystkie inwestycje służące mieszkańcom korzystającym z oferty Parku realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close