Prezydent Sosnowca do premiera: Dziękujemy za to, że postawił się Pan twardogłowym członkom swojego rządu
Na profilu prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego pojawił się list kierowany do premiera RP Mateusza Morawieckiego. To list, który zawiera podziękowania za brak weta polskiej strony w związku z unijnym budżetem. Pojawiają się też… słowa współczucia.
Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!
List z profilu prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego jest adresowany do premiera RP Mateusza Morawieckiego i dotyczy braku weta polskiej strony w sprawie unijnego budżetu. Przypomnijmy, że od dłuższego czasu Polska oraz Węgry zapowiadały weto, jeśli otrzymanie unijnych pieniędzy miałoby zależeć od praworządności, której ramy określa UE.
Wypracowano kompromis, który samorządowców cieszy. – Dziękujemy za to, że stanął Pan po jednej stronie z samorządami, a więc z mieszkańcami naszych miast, miasteczek i wsi. Dziękujemy za to, że postawił się Pan twardogłowym członkom swojego rządu, którzy ponad polską rację stanu, postawili swój własny interes partyjny i kanapowe wojenki – czytamy w liście opublikowanym na profilu prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego w portalu społecznościowym Facebook.
W samej treści listu jest kilka kolejnych odwołań do postawy członków rządu i Zjednoczonej Prawicy, które jak można przeczytać samorządowcy oceniają co najmniej średnio. – Jednak równocześnie Panu współczujemy. Po tym jak w lipcu, po powrocie z Brukseli, optymistycznie ocenił Pan negocjacje ws. budżetu unijnego, najbardziej musiał Pan do tego przekonywać członków swojego rządu – czytamy dalej.
Samorządowcy na koniec podkreślają, że w tej sprawie nie chodzi o nich samych, czy o pozycje które na co dzień piastują, a o niewymierne korzyści, które z naszego członkostwa w UE od wielu lat płyną. – Ostatecznie porozumienie to dobry i jasny sygnał nie dla prezydentów, burmistrzów czy wójtów. To dobry sygnał dla Polaków. To oznaka, że rozwój polskich miast i wsi pozostanie na niezmienionym poziomie – czytamy na końcu wpisu.
Polska jest członkiem UE od 1 kwietnia 2004 r., na mocy traktatu akcesyjnego z 16 kwietnia 2003 r. W referendum przeprowadzonym w Polsce w 2003 r. przy prawie 59% frekwencji, aż ponad 75% Polaków zgodziło się na członkostwo RP w UE. Przez ostatnich 16 lat z UE do Polski popłynęło około 181 mld złotych, przy czym Polska do budżetu UE wpłaciła 58 mld.
źródło: Arkadiusz Chęciński Facebook
Już otwarty! Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstał w Katowicach [WIDEO]
Na narty do Wisły bezpośrednio na razie nie pojedziemy. Winny całego zamieszania jest wykonawca
Czego Polacy szukają w Google? [LISTA NAJPOPULARNIEJSZYCH HASEŁ W 2020r.]