Region

Już otwarty! Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstał w Katowicach [WIDEO]

Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstał w Katowicach. Właśnie tam osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze w cenach poniżej ich wartości rynkowej.

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

W sklepie socjalnym w Katowicach osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej.
Prowadzenie sklepu zostało powierzone jednej z katowickich organizacji pozarządowych – Fundacji Wolne miejsce, która znana jest mieszkańcom z wielu cennych inicjatyw – organizacji wigilii i śniadania wielkanocnego dla samotnych, a także koordynuje działania związane z dostarczaniem posiłków potrzebującym w trakcie pandemii.
Uprawnionymi do zakupów w sklepie socjalnym są katowiccy seniorzy oraz osoby i rodziny zamieszkałe w Katowicach, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Robić zakupy mogą mieszkańcy, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego, tj.:
1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
1 056 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.
Ponadto, w lokalu wydzielona została specjalna przestrzeń na klubo-kawiarnię, dedykowana szczególnie katowickim  seniorom w wieku 60+, skupionych wokół organizacji senioralnych działających aktywnie i regularnie na terenie miasta Katowice (np. w Klubach Seniora, fundacjach, stowarzyszeniach, Uniwersytecie III Wieku).
Sklep socjalny „Spichlerz” znajduje się w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 w tym obowiązują godziny dla seniorów 10:00-12:00.
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close