KrajRegion

Katowice: Więcej osób będzie mogło korzystać z zakupów w sklepie socjalnym

W Katowicach przy ulicy Tysiąclecia 82 rozpoczął swoją działalność sklep socjalny, w którym najbardziej potrzebujący mieszkańcy Miasta mogą zrobić podstawowe zakupy w atrakcyjnych cenach. Już wkrótce więcej osób będzie mogło korzystać tam z zakupów.

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Z zakupów w sklepie socjalnym mogą korzystać osoby spełniające określone kryteria, na podstawie specjalnych skierowań uprawniających do dokonywania zakupów w sklepie, które wydawane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Na dzień 30 grudnia 2020 r. tutejszy Ośrodek wydał już 1 525 takich skierowań dla ogółem 3 735 osób.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym zwiększono kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania skierowania do sklepu socjalnego. W chwili obecnej skierowanie może otrzymać osoba, której dochód nie przekracza 250% kryterium dochodowego, tj.:

  • 1 752,50 zł  w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 320,00 zł  w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

Z zakupów w sklepie socjalnym mogą skorzystać zarówno osoby objęte pomocą społeczną, jak również osoby i rodziny nie korzystające dotąd z pomocy MOPS, które spełniają określone kryteria dochodowe. To, czy dana osoba lub rodzina spełnia te kryteria, pomoże ustalić pracownik socjalny katowickiego MOPS-u, dlatego ważne jest, by przed wizytą w sklepie socjalnym koniecznie skontaktować się telefonicznie z jednym z Terenowych Punktów Pomocy Społecznej, gdzie udzielona zostanie fachowa pomoc w ustaleniu uprawnień do korzystania z oferty sklepu.

Osobę uprawnioną do korzystania z zakupów w sklepie obowiązuje limit kwoty, którą może jednorazowo wydać podczas zakupów – w chwili obecnej wynosi ona 100,00 zł na rodzinę.

Do korzystania z oferty sklepu socjalnego w sposób szczególny zachęcamy katowickich Seniorów. Wychodząc naprzeciw potrzebie szczególnej w tym czasie ochrony osób starszych, ich zakupy w sklepie socjalnym, z pomocą wolontariuszy, zostaną wykonane i dowiezione do ich domu. W tym celu Senior posiadający skierowanie może się zwrócić dzwoniąc na numer Srebrnego Telefonu (32 251 69 00) czynny codziennie od 7.30 do 15.30 i na pewno uzyska wsparcie, zarówno w zakresie zakupów w sklepie socjalnym, jak i w innych swoich potrzebach.

W „Spichlerzu”, bo taką nazwę nosi sklep socjalny w Katowicach prowadzony przez Fundację Wolne Miejsce (znaną mieszkańcom z wielu cennych inicjatyw – organizacji śniadania wielkanocnego i wigilii dla osób samotnych, a także choćby z koordynacji działań związanych z dostarczaniem posiłków osobom potrzebującym w okresie pandemii), można kupić artykuły z krótkim terminem przydatności, w tym m.in.: artykuły spożywcze, chemię, środki czystości. Ponadto, w ofercie sklepu znajdują się także ubrania. Ceny wszystkich towarów są atrakcyjne i nie przekraczają 50% ich wartości rynkowej.

Źródło: UM Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Powstała specjalna poradnia dla covidowych ozdrowieńców. Bez kolejek do specjalistów

Ministerstwo Zdrowia sprawdza aferę ze szczepieniami aktorów. „To nieetyczne”

Podatek cukrowy rozłoży na łopatki branżę napojów? Ceny tych słodzonych cukrem poszybowały w górę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close