RegionWiadomość dnia

Śląskie: Powstała specjalna poradnia dla covidowych ozdrowieńców. Bez kolejek do specjalistów

Poradnia dla wyzdrowiałych z COVID-19 powstała w szpitalu w Czeladzi. Będą tutaj leczyć ozdrowieńców z powikłań po koronawirusie.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Poradnia dla covidowych ozdrowieńców powstała w szpitalu powiatowym w Czeladzi. Dzięki niej pacjenci, którzy przeszli zakażenie koronawirusem, nie będą musieli czekać w długich kolejkach do specjalistów. Pozwoli to też lekarzom na lepszą obserwację osób, którym udało się pokonać chorobę, ale nadal odczuwają długofalowe powikłania:

– Głównie nastawiamy się na pacjentów, którzy byli hospitalizowani bo to pacjenci o najcięższym przebiegu covida. Zapraszamy także pacjentów z całego powiatu, którzy przeszli covid niekoniecznie w warunkach szpitalnych, ale w domu i odczuwają jakieś dolegliwości niepokojące – mówi Ewa Wiązania-Gacek, kierownik oddziału chorób wewnętrznych szpitala w Czeladzi.

A jak podkreślają sami pacjenci, którzy pierwszego dnia pojawili się w czeladzkiej poradni, pocovidowych powikłań jest naprawdę dużo:

– Większość ludzi może sobie nie zdaje sprawy z tego jakie to są powikłania po tej chorobie. To są przede wszystkim oddechowe, kardiologiczne problemy z sercem, problemy ruchowe, także nawet i żołądkowe, bo ja też takie do tej pory mam, także sam człowiek się nie wyleczy jedynie takie poradnie mogą człowiekowi pomócmówi Janusz Brewiński, pacjent z Sosnowca

Pacjenci poradni, w zależności od zgłaszanych problemów, oprócz konsultacji będą też przechodzić pełną diagnostykę laboratoryjną i obrazową. Mogą również liczyć na badanie echa serca oraz tomografię komputerową.

– Każdy pacjent po wyjściu ze szpitala powinien mieć taką pomoc od razu z automatu tego na pewno brakuje. Tutaj naprawdę jeszcze raz ukłony w stronę pracowników szpitala bo ja będąc w tym załamaniu psychicznym pozwoliłem sobie zadzwonić do mojego lekarza prowadzącego co zrobić i jak zrobić. No przede wszystkim konsultacje z psychologiem aby w głowie poukładać bo tego u mnie brakowałomówi Artur Komar, pacjent z Siemianowic Śląskich

W poradni pocovidowej w szpitalu powiatowym w Czeladzi na pacjentów czekają kardiolodzy, interniści, neurolodzy oraz psychiatrzy.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląska policja sprawdza, czy sklepy, restauracje i siłownie przestrzegają obostrzeń

Złamanie zasad kolejności przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19. NFZ żąda wyjaśnień

BMW za ćwierć miliona odbite po brawurowej akcji policji! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close