RegionWiadomość dnia

Śląska policja sprawdza, czy sklepy, restauracje i siłownie przestrzegają obostrzeń

Chorzów, Ruda Śląska, Jastrzębie-Zdrój czy Częstochowa. To tylko niektóre miasta, gdzie śląska policja wykryła już nieprawidłowości w przestrzeganiu obowiązujących do 17 stycznia obostrzeń. Kontrole cały czas trwają, więc nikogo nie powinny zdziwić w najbliższych dniach wizyty patroli w sklepach czy na siłowniach.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie całego kraju wprowadzano kolejne ograniczenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. W związku z nowymi obostrzeniami, policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów…

Policjanci województwa śląskiego podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Do jednej z interwencji, podczas których doszło do złamania obostrzeń doszło w Bytomiu. Podczas kontroli stoku przy ulicy Blachówka, okazało się, że obiekt pozostaje otwarty wbrew przepisom. Na jego terenie znajdowało się około stu osób, które zjeżdżały na sankach, a właściciel sprzedawał bilety wstępu. Okazało się także, że jedna z siłowni w tym samym mieście nie zawiesiła swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się 32 osoby. O stwierdzonych nieprawidłowościach powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

 

źródło: Policja Śląska
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tysiące turystów w Beskidach. Tam obostrzenia nie obowiązują? [WIDEO]

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Rząd rozważa ograniczenia do usług publicznych dla niezaszczepionych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close