KrajRegion

BMW za ćwierć miliona odbite po brawurowej akcji policji! [ZDJĘCIA]

Na oczach osłupiałych świadków złodzieje ukradli spod supermarketu luksusowe BMW. Odjeżdżając z piskiem opon nie spodziewali się, że to, co widuje się w serialach o policji – tym razem spotka ich samych.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Wszystko rozegrało się jeszcze 30 grudnia, około godziny 20.00 w Gryfowie Śląskim. Z parkingu przy jednym z supermarketów sprawcy ukradli samochód marki BMW. Kradzież miała miejsce w momencie, gdy na parkingu było sporo osób postronnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a świadkowie zapamiętali dużo szczegółów dotyczących sprawców.

Złodzieje ukradli luksusowe BMW spod supermarketu na oczach świadków. Finału jednak nie przewidzieli (fot.policja)
Złodzieje ukradli luksusowe BMW spod supermarketu na oczach świadków. Finału jednak nie przewidzieli (fot.policja)

Natychmiast na miejscu pojawiły się dwa patrole policji. Mundurowi podjęli pościg za uciekającymi złodziejami, którzy kierowali się w stronę Bolesławca poruszając się po drodze niezwykle niebezpiecznie. Dodatkowo na miejsce kradzieży skierowano policjantów kryminalnych oraz dodatkowe patrole z Lwówka Śląskiego. Zawiadomiono jednostki policji w Bolesławcu, Lubaniu, Jeleniej Górze i Złotoryi.

Bardzo szybko ustalono wizerunek złodziei oraz pojazd, którym przyjechali. Do działań wkroczyli technicy kryminalistyczni zabezpieczając mnóstwo śladów pozwalających na identyfikację sprawców. Do poszukiwań dołączyli mieszkańcy, informacja pojawiła się we wszystkich mediach, Internecie oraz na innych kanałach komunikacji.

Do policjantów zaczęły spływać różne ważne informacje. Dodatkowo kryminalni sprawdzali operacyjnie wszystkie możliwe miejsca oraz osoby podejrzane, które mogłyby mieć coś wspólnego z kradzieżą. W teren wyjechały dodatkowe patrole z pionu kryminalnego. Specjalnie powołany zespół analizował możliwą drogę ucieczki sprawców oraz miejsce ukrycia auta. Na chwilę policjanci biorący udział w pościgu stracili z pola widzenia uciekające BMW. Wtedy zarządzono blokady dróg oraz kontrole przejeżdżających pojazdów.

Około 1.00 w nocy policjanci zlokalizowali auto, jednocześnie zatrzymując jednego ze sprawców. Skradziony samochód warty 250 tys. zł został odzyskany. Funkcjonariusze wykonując dalsze czynności w tej sprawie zatrzymali też drugiego z podejrzanych. Teraz czeka ich odpowiedzialność karna przed sądem.

 

red: W.Żegolewski
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim, asp. szt. Monika Kaleta

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tysiące turystów w Beskidach. Tam obostrzenia nie obowiązują? [WIDEO]

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Rząd rozważa ograniczenia do usług publicznych dla niezaszczepionych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close