RegionWiadomość dnia

Proces kiboli z Psycho Fans przerwany do 11 września. Pseudokibicom Ruchu Chorzów nie odczytano nawet aktu oskarżenia [WIDEO]

53 pseudokibiców Ruchu Chorzów, tak zwanych Psycho Fans stanęło przed sądem okręgowym w Katowicach. Dziś, przed i w trakcie rozprawy, stosowano szczególne środki bezpieczeństwa. Na miejscu obecni byli funkcjonariusze z karabinami, a oskarżonych nie można było rozkuć z kajdanek.

 

 

Od wyborów dzieli nas przerwa jak między jedynkami Karolaka 🙂

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Prokuratura zarzuca oskarżonym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na swoim koncie ma między innymi porwania, czy handel narkotykami. Ale nie tylko.

– Te najcięższe zarzuty, czyli zarzut usiłowania zabójstwa i zarzuty zabójstwa dotyczą dwóch oskarżonych. Natomiast są też inne ciężkie przestępstwa, takie jak ciężkie uszkodzenie ciała, zbrodnie popełniane z użyciem maczetmówi Marcin Michalski, Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

Według prokuratury grupa cechowała się dużą brutalnością. Mimo że jej członkowie są pozbawieni wolności, to jej struktura nadal jest podtrzymywana. W aresztowaniu pseudokibiców pomogły przede wszystkim zeznania świadka koronnego.

 

– Świadek koronny nie jest członkiem Psycho Fans. To jest jeden z gangsterów z Bytomia, lider jednego z tamtejszych gangów, który pracował w grupie, która zajmowała się napadami pod przykrywką oficerów CBŚ. Po prostu bandyci udawali oficerów Centralnego Biura Śledczego Policji, wjeżdżali na mieszkania dilerów narkotykowych na przykład, lub przestępców, którzy handlowali lewym tytoniem. Pokazywali legitymacje, które były sfałszowane, zabierali pieniądze i towar – mówi Marcin Pietraszewski, Gazeta Wyborcza.

Gdy Egon „wpadł”, zdecydował, że będzie współpracował z policją. Efektem tego było rozbicie grupy Psycho Fans. Jeden z oskarżonych w sprawie dobrowolnie poddał się karze. Dziś podobnie chciał uczynić drugi z nich, ale prokuratura jeszcze nie podjęła decyzji czy się na to zgodzi.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

!!!ZDJĘCIA +18!!! Goły transwestyta biega po Gliwicach z dildo i to filmuje!

Nareszcie?! Nadciąga zniesienie wiz dla Polaków do USA!

Kontrowersyjny komitet wyborczy zarejestrowany na Śląsku! Kandydat może za to drogo zapłacić

 

Proces grupy Psycho Fans odroczono do 11 września. Wtedy, na kolejnej rozprawie prokurator ma przeczytać akt oskarżenia. Dzisiaj (28.08) większość czasu zajęły sprawy proceduralne związane z rozpoczęciem procesu.

Pierwotnie akt oskarżenia obejmował 53 osoby, ale obecnie na wokandzie jest ich 48. Kilku oskarżonych wyłączono bowiem do osobnych postępowań. W areszcie nadal przebywa około 30 osób. Do tej pory w sprawie grupy „Psycho Fans” Ruchu Chorzów zarzuty przedstawiono już niemal stu osobom.

autor: Paweł Jędrusik
Proces kiboli z Psycho Fans przerwany do 11 września. Pseudokibicom Ruchu Chorzów nie odczytano nawet aktu oskarżenia
Proces kiboli z Psycho Fans przerwany do 11 września. Pseudokibicom Ruchu Chorzów nie odczytano nawet aktu oskarżenia
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close