KrajRegionSport

Produkują śnieg już ponad miesiąc. Zdążą na Puchar Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2018? [WIDEO]

Termometry w Beskidach wskazywały w ostatnich dniach nawet 19 stopni. A do pierwszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle zostało tylko kilka dni. Na skoczni i pod nią praca jeszcze wre. Przygotowani są już za to kibice.

 

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

-Zarezerwowaliśmy, kupiliśmy i jutro i w piątek jedziemy, jak to się mówi – całą gębą oglądać. –Jest to coś niebywałego, bo obejrzeć w telewizji to nie to. Jednak jak się na żywo ogląda, to człowiek przeżywa. Zupełnie inaczej się czuje. Atmosfera przede wszystkim. I ta jedność. Wszyscy kibice, nie ma podziałów – mówią Stanisław i Urszula Bonikowscy, kibice z Aleksandrowa Łódzkiego.

Organizatorzy zapewniają kibiców, że do piątku zdążą z przygotowaniem skoczni. -Te przygotowania to tak naprawdę trwają kilka ładnych miesięcy. Samą produkcję śniegu rozpoczęliśmy na początku października. Pomimo bardzo niesprzyjających nam temperatur, wyjątkowo ciepły listopad nam się trafił. Jesteśmy dość zaawansowani w przygotowaniach skoczni. Świadomie nie wykonujemy w tej chwili w ciągu dnia żadnych prac ze śniegiem, tylko wieczorami, nocą – mówi Agnieszka Baczkowska, kierownik zawodów Pucharu Świata w Wiśle.

Organizatorzy zapewniają kibiców, że do piątku zdążą z przygotowaniem skoczni
Organizatorzy zapewniają kibiców, że do piątku zdążą z przygotowaniem skoczni

Śnieg, który jest rozprowadzany na zeskoku na obiekcie im. Adama Małysza nie jest zwykłym śniegiem. -To są granulki rozdrobnione lodu i w połączeniu z tą wilgotną temperaturą i aurą, się teraz łączą. Maszyny to rozprowadzają, również dają taki tlen i również się łączy. Konsystencja się taka staje, że nie wiem, jakby się tu narciarze zachowywali na tym śniegu, ale dla skoczków jest to dobre – wyjaśnia Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni, Szef Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata.

Do Wisły przyjedzie czołówka skoczków Pucharu Świata. W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego weźmie udział 12 Polaków. -Trener główny powiedział, że musi być przygotowany, żeby zawodnicy pokazali tu wielką klasę. Kubacki, Stoch, no cała ekipa – mistrzowie świata drużynowi i brązowi medaliści olimpijscy – mówi Czesław Fluder, rzecznik prasowy Pucharu Świata w Wiśle

Śnieg, który jest rozprowadzany na zeskoku na obiekcie im. Adama Małysza nie jest zwykłym śniegiem
Śnieg, który jest rozprowadzany na zeskoku na obiekcie im. Adama Małysza nie jest zwykłym śniegiem

-Kto może to niech stanie na podium, ale życzymy im wszystkim. -Fajeczka i do przodu jak to mówił Piotr Żyła – dodają Stanisław i Urszula Bonikowscy, kibice z Aleksandrowa Łódzkiego.

Początek kwalifikacji do konkursu skoków w Wiśle w piątek o 18.00. W sobotę konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny. W sprzedaży jest jeszcze około 350 biletów.

(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close