RegionSilesia InformacjeZdrowie

Pilne! Prof. Marian Zembala trafił do szpitala [aktualizacja]

Jak podał Fakt, prof. Marian Zembala, słynny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca i były minister zdrowia miał trafić do szpitala. Profesor przebywa na sympozjum naukowym w Paryżu, gdzie dwa dni temu miał przejść udar mózgu.

 

Na facebookowym profilu profesora pojawił się dziś wpis Rodziny Profesora Zembali.

„Drodzy Przyjaciele,

dwa dni temu w Paryżu, podczas posiedzenia Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów nasz tato niespodziewanie zachorował. Jego stan jest stabilny – jest pod dobrą opieką tutejszych lekarzy i pielęgniarek.

Dziękujemy Wam za słowa wsparcia i otuchy. Jednocześnie chcielibyśmy Was prosić o uszanowanie naszej prywatności i spokoju chorego.

Doceniamy, że w tych trudnych chwilach jesteście z nami myślą i modlitwą. Dziękujemy.

Rodzina”

 

Prof. Marian Zembala to ikona medycyny. Związany z Zabrzem od czasów Zbigniewa Religi. Był uczestnikiem pierwszej udanej transplantacji serca w zespole słynnego polskiego pioniera przeszczepów serca.

W 1993 objął funkcję dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W 1997 został członkiem Krajowej Rady Transplantacyjnej, a w latach 1997–1999 był prezesem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Zajmuje się transplantologią serca i płuc, w 1997 jako pierwszy w Polsce wykonał transplantację pojedynczego płuca. W 2001 jako pierwszy w Polsce przeszczepił choremu płuco-serce, dokonał także zabiegu wszczepienia by-passów 103-letniej pacjentce. W 2011 został przewodniczącym Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia, a także krajowym konsultantem z zakresu kardiochirurgii.

Panu profesorowi Zembali życzymy rychłego powrotu do zdrowia.

Maria Zawała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close