AlarmRegionWiadomość dnia

PRZERAŻAJĄCE WIDEO!!! Gliwice: Młoda kobieta weszła na jezdnię wprost pod …koparkę!

Wszystko miało miejsce w Gliwicach przy ulicy Dąbrowskiego. Przy przejściu dla pieszych oczekuje na zielone światło kilka osób. Kiedy można – jak się wydawało – bezpiecznie przechodzić – na przejście wchodzi młoda kobieta. Wtedy o włos …ociera się o nią pędząca koparka! Operator koparki zdążył jedynie odbić kierownicą – nie skosił z przejścia kobiety, skosił natomiast słup sygnalizacji świetlnej. Kto w tym wypadku zawinił? Sprawę bada i prowadzi gliwicka policja.

 

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach złożył zawiadomienie o zniszczeniu słupa sygnalizacyjnego w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego. Wraz z zawiadomieniem przesłano zapis monitoringu – widać na nim zdarzenie, podczas którego powstała szkoda. Oprócz karygodnego zachowania kierowcy koparko-ładowarki zaobserwować można nieodpowiednie zachowanie pieszej, które powinno posłużyć wszystkim jako przestroga. Młoda kobieta, na szczęście, uniknęła potrącenia.

 

Przyjrzyjmy się zachowaniom dwóch pieszych. Jedna z kobiet czekająca na przejście, mimo włączającego się zielonego światła, rozgląda się, widzi rozpędzoną ciężką maszynę i nie wchodzi na jezdnię. Druga, „zakapturzona”, nie rozglądając się (nie upewniając, czy przejście jest bezpieczne), dynamicznie, pewnym krokiem wchodzi na jezdnię. Reaguje dopiero w momencie, gdy koparko-ładowarka ociera się o nią. Od tragicznego zdarzenia dzieliła dosłownie sekunda.

 

Gliwicka komenda miejska wszczęła już postępowanie w sprawie wykroczenia, jakie popełnił kierujący koparką. Trwa ustalanie jego tożsamości. Po zniszczeniu słupa sygnalizacji świetlnej, operator koparki odjechał z miejsca kolizji. Kary raczej nie uniknie – zabezpieczono zapisy z kamer na trasie jego przejazdu. W przypadku nieustalenia numerów rejestracyjnych pojazdu wszczęta zostanie procedura uzyskania zgody sądu na publikację wizerunku sprawcy.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close