KrajRegionWiadomość dnia

PSL i Ślonzoki Razem wspólnie idą do wyborów parlamentarnych

Polskie Stronnictwo Ludowe szuka partnerów do startu w wyborach parlamentarnych. Dziś PSL podpisało porozumienie o współpracy partią Ślonzoki Razem i Jurajsko-Śląskim Stowarzyszeniem Dom Europejski.

 

 

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

-Idziemy własną drogą, odważnie, ale nie chcemy monopolu partyjnego czy Platformy czy PiS-u, bo te partie się chyba tak umówiły, że albo będzie jedna rządzić albo druga. My uważamy, że monowładztwo czyli rządy jednej partii źle robią Polsce. Trzeba robić wszystko żeby inne formacje – lewicowe, ale także centrowe jak PSL miały swoje miejsce, dlatego trzeba łączyć się a nie dzielić i skupiamy różne środowiska dzisiaj wokół PSL – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

 

Przedstawiciele ugrupowań mają dostać swoje miejsca na listach wyborczych – Ślonzoki Razem mówią o co najmniej dwóch jedynkach na listach do sejmu. Poza tym elementy ich programu mają być uwzględniane przez PSL.

Dziś PSL podpisało porozumienie o współpracy partią Ślonzoki Razem i Jurajsko-Śląskim Stowarzyszeniem Dom Europejski
Dziś PSL podpisało porozumienie o współpracy partią Ślonzoki Razem i Jurajsko-Śląskim Stowarzyszeniem Dom Europejski

-Ida do parlamentu polskiego po to, żeby śląski język nie umarł, a jeszcze bardziej, żeby się rozwijał, żeby ludzie poradzili godać po śląsku – podkreśla Leon Swaczyna, Ślonzoki Razem.

 

-Nam bardzo zależy na kwestiach dotyczących ochrony środowiska, które tutaj akurat PSL bardzo mocno podkreśla, a także działalność organizacji pozarządowych, które są solą tej ziemi bo bez organizacji pozarządowych wiele spraw, które dotyczą bezpośrednio nas na dole nie byłoby możliwe do zrealizowania – mówi Krzysztof Markowski, Jurajsko-Śląskie Stowarzyszenie Dom Europejski.

Lider PSL-u zapowiedział, że w tym tygodniu przedstawi kolejne stowarzyszenia i organizacje, które będą współpracować z partią w nadchodzących wyborach. 17 sierpnia ma się odbyć krajowa konwencja wyborcza PSL, na której przedstawione zostaną listy kandydatów.

 

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close