RegionWiadomość dnia

Pszczyna: 500 zarzutów dla dentystki. Grozi jej do 8 lat więzienia

Prawie 500 zarzutów usłyszała lekarz stomatolog z powiatu pszczyńskiego. Lekarka miała przedkładać w Narodowym Funduszu Zdrowia raporty za rzekomo zrealizowane świadczenia i wnioski o refundację leczenia, za które pacjenci… już zapłacili. Śląski oddział funduszu oszacował straty na ok. 26 tys. zł. Natomiast straty finansowe pacjentów wyniosły prawie 10 tys. zł.

 

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

Pierwsze sygnały dotyczące bezprawnej działalności dentystki, policjanci odnotowali jeszcze w styczniu 2015 roku. Jak tylko ustalili, że świadcząca usługi stomatolog może stosować nielegalne praktyki rozliczeniowe z pacjentami i NFZ, postanowili przyjrzeć się bliżej tej sprawie. Chcąc dotrzeć do pokrzywdzonych, śledczy musieli jednak zweryfikowali tysiące dokumentów oraz przesłuchać kilkaset pacjentów.

Żmudna praca doprowadziła do ustalenia 496 świadków i 87 pokrzywdzonych. Większość zarzutów dotyczyło sytuacji, kiedy w rzeczywistości leczenie odbywało się w ramach wizyt prywatnych i pełnopłatnych, a dentystka w przekazanych dokumentach wnioskowała o refundację. W ten sposób za jedną usługę miała płacone dwukrotnie. Zdarzały się też przypadki, kiedy przesłuchiwane osoby nie potwierdzały wykonania wykazanych przez lekarkę świadczeń do Narodowego Funduszu Zdrowia. Przykładowo, w rozliczeniach potwierdzane było leczenie ubytków, a w rzeczywistości zabiegi takie w ogóle nie miały miejsca.

Policjanci ustalili, że kobieta swój przestępczy proceder prowadziła od stycznia 2015 roku. Ostatni przedstawiony jej zarzut dotyczył czynu, do którego doszło w listopadzie 2017 roku. W sumie, usłyszała 492 zarzuty. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za ich popełnienie może jednak spodziewać się nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pszczynie, fot. poglądowe Pixabay.com

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close