Region

Pszczyna zapowiada inwestycje drogowe. Chce wydać ponad 20 mln zł

Gmina Pszczyna rozpoczyna rok i zapowiada sporo inwestycji w infrastrukturę drogową. W tegorocznym budżecie Pszczyny na ten cel zarezerwowano ponad 20 milionów złotych.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

– Budowa i przebudowa dróg, remonty nawierzchni, układanie nowych chodników i wytyczanie parkingów to tematy, które najczęściej pojawiają się tak podczas debat w gronie radnych, jak i podczas moich spotkań i rozmów z mieszkańcami. Wiemy, że takie inwestycje są oczekiwane i jako samorządowcy systematycznie je realizujemy. W 2021 roku przeprowadzone zostaną kolejne przedsięwzięcia, których celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pieszych, rowerzystów i kierowców – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

– Sieć dróg w gminie Pszczyna to około 250 kilometrów. W ubiegłym roku zostały przebudowane lub wyremontowane między innymi ulice: Lercha, Krasińskiego, Łowiecka, Doświadczalna i Dworcowa w Pszczynie, Krzywoń w Rudołtowicach, Polna w Studzionce, Wolności w Ćwiklicach, Mleczna i Dębowa w Wiśle Wielkie, Starowiejska w Czarkowie, Żurawia w Porębie. Powstał też parking w Łące i chodnik wzdłuż ulicy Jagiełły w Pszczynie i nowe rondo w centrum miasta – wymienia burmistrz i dodaje, że gmina współfinansowała także budowę chodnika w ciągu ulicy Batalionów Chłopskich i przebudowę ulicy Szkolnej w Porębie oraz że prowadzi prace związane z budową ścieżek rowerowych.

Ze środków gminy przygotowano także projekty, które będą stanowić podstawę do rozpoczęcia kolejnych inwestycji w mieście Pszczyna oraz w sołectwach.

W budżecie gminy Pszczyna na realizację inwestycji związanych z transportem i łącznością zarezerwowano 21 355 893,00 złotych.

Największe zaplanowane inwestycje to: rozbudowa ulicy Pionierów w Pszczynie (915 000 zł), rozbudowa ulicy Zagajniki w Jankowicach i Studzienicach (850 000 zł), projekt i przebudowa drogi bocznej od ul. Grzebłowiec w Pszczynie (400 000 zł), a także współfinansowana z powiatem pszczyńskim przebudowa ulicy Szkolnej w Porębie i ulicy Porębskiej w Radostowicach (750 000 zł). Kontynuowana w 2021 roku będzie także budowa ścieżek rowerowych w ramach inwestycji „Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą”.

Łącznie na liście znajduje się blisko 30 inwestycji, wśród nich przebudowy dróg, budowy parkingów czy centrum przesiadkowego.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister zdrowia się nie patyczkuje. Ogromna kara za szczepienia aktorów poza kolejką!

W przyszłym tygodniu testy nauczycieli. Czy powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od ich wyników?

Zadźgała partnera na oczach dzieci? Krwawa jatka w Dąbrowie Górniczej [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close