Region

Pszów tonie w pyle [WIDEO] Pył i brud to udręka mieszkańców

Brudna robota a z niej same problemy. Przynajmniej dla mieszkańców Pszowa. Od kilku dni narzekają oni na na wszechobecny pył i brud – widoczny również na ulicach.

 

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

Tu było pełno kurzu, on szedł na całe osiedle, wszystko z zabrudzone, normalnie wszystko – mówi Ewelina, mieszanka Pszowa.

Samochody tam wjeżdżają bardzo często i roznoszą maź – wchodząc tam w zakręt można się bardzo ładnie przejechać – mówi Piotr, mieszkaniec Pszowa.

A wszystko przez to miejsce – tereny byłej kopalni KWK Anna, które SRK sprzedało dwóm prywatnym firmom. A te zwożą tu kamień węgielny. Unoszący się pył jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców. O sprawie władze Pszowa poinformowały już policję.

Mamy podejrzenia, że jedna z firm prowadzi nieuprawnioną rekultywację terenu, ale nie wiemy nic na ten temat, że firma występowała o pozwolenie na prowadzenie takiej działalności – mówi Piotr Kowol, zastępca burmistrza Pszowa.

Ubiegłotygodniowa kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska jednoznacznie wykazała, że problem jest.

Ustaliliśmy że prowadzenie działalności przez te dwie firmy jest niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – mówi Andrzej Cholecki, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach.

Ale z tym władze Pszowa do końca nie chcą się zgodzić, bo po dokładnym sprawdzeniu okazuje się, że jest to teren przemysłowy i taka działalność nie jest zabroniona. Tyle, że jej efekty nie pozwalają normalnie żyć.

Autor: Monika Herman

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close