RegionWiadomość dnia

Racibórz: Gratka dla fanów gier planszowych. Wypożycz je w bibliotece!

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu można wypożyczyć…gry planszowe! Biblioteka ma ponad 500 tytułów gier, więc każdy z fanów planszówek znajdzie coś dla siebie. Oprócz klasyki, są też nowości. Pogracie?

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Kapitalny pomysł bibliotekarzy z Raciborza, dedykowany mieszkańcom miasta na czas wakacji. W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu można wypożyczyć gry planszowe. Co więcej na miejscu jest z czego wybierać bo w zasobach bibliotecznych znalazło się ponad 500 tytułów. Zasady są bardzo proste – każdy kto chce grę wziąć do domu może to zrobić na okres dwóch tygodnie z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Maksymalnie można wypożyczyć dwie gry. – Co znajdziemy na półce z grami w bibliotece? Między innymi słynną już Kolejkę, Osadników z Catanu, Carcassonne, Postaw na milion, Monopoly, Mafię, Krainę lodu, Duszki, Tajemnicze domostwo, Karczmę pod pękatym kuflem, Azul, Dixit, Duszki czy Kroniki zbrodni. – czytamy na stronie Radia 90.  

Warto dodać, że po zwrocie gry przechodzą 3-dniowy okres kwarantanny, także dla kolejnych użytkowników są bezpieczne. To ważne bo mimo poprawiającej się sytuacji epidemiologicznej na Śląsku w dalszym ciągu pandemia COVID-19 trwa. Oczywiście nie lada gratka dla fanów gier planszowych oznacza założenie karty w wypożyczalni. Śląsk powoli staje się stolicą tzw. planszówek – np. w zabytkowej kopalni Guido jeszcze przed pandemią organizowano podziemne granie, w którym nie raz brało udział ponad 400 osób. Wypożyczycie i zagracie?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie w woj. śląskim. Ponad 40% głosów na Andrzeja Dudę

Wybory 2020: Gdzie wygrał Duda, a gdzie Trzaskowski? Głosowanie w poszczególnych województwach

źródło: Radio 90

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close