KrajRegion

Radio Zet będzie miało nowego właściciela? Ofertę złożył właściciel prawicowego tygodnika

Kilka miesięcy temu grupa Eurozet, właściciel takich marek jak Radio Zet, Antyradio, Zet Chilli i Meloradio, została kupiona przez czeskich inwestorów – Czech Media Invest. Czesi postanowili sprzedać spółkę, a głównym kandydatem na jej przejęcie jest grupa Frantiria – wydawca miesięcznika Sieci.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

W czerwcu grupa Czech Media Invest wykupiła grupę Eurozet, wraz z aktywami radiowymi Lagardère w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Cała transakcja opiewała na kwotę 73 milionów euro. Jednak po pół roku Eurozet znów jest na sprzedaż! Chętnych nie brakuje, o grupę radiową starają się Agora, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

Do grupy zainteresowanych dołączyła Frantiria – wydawca miesięcznika Sieci, nadawca telewizji wPolsce.pl i właściciel portalu internetowego wPolityce.pl. Co ciekawe Frantiria w 2017 roku zarobiła na czysto ok. 3 milionów euro.

Skąd więc stać ją na zakup grupy wartej 73 milionów euro? Odpowiedź jest prosta! Według nieoficjalnych ustaleń grupa stara się o kredyt w banku Pekao S.A.

Mateusz Pojda

źr.: wirtualnemedia.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close