RegionSportWiadomość dnia

Rajd Renifera już dzisiaj w Zabrzu! Co się będzie działo? [PROGRAM]

Po raz drugi w historii na zabrzańskich ulicach pojawią się uczestnicy Rajdu Renifera! Start imprezy o godz. 16.00 na placu Warszawskim!Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!

 

Na czym Rajd Renifera polega? To jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie.

 

Testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów! W trakcie tych zadań będą musieli ustalić miejsce mety.  Na tajemniczym miejscu finału na uczestników czeka zimowe ognisko, fantastyczna zabawa, dania z grilla i z… foodtrucków!

 

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Tym razem miłośnicy motoryzacji z Zabrza dołączają się do świątecznej akcji na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka i liczą na wsparcie nie tylko uczestników, ale i widzów. A podopiecznym tej placówki chcą sprezentować przede wszystkim:  słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.) a także naturalne soki. Potrzebne są również środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.), oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy – absolutnie nie pluszaki!).

 

Partnerem technicznym imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Fundatorem nagród tym razem jest Miasto Zabrze oraz Carbon Detailing Studio. A współorganizatorami są MotoRat – Motocyklowa Szkoła Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Straż Miejska w Zabrzu.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close