RegionWiadomość dnia

RAŚ namawia do wywieszenia śląskich flag. 15 lipca Dzień Ślonskij Fany

W Chorzowie już po raz drugi na ulicy Wolności zawiśnie 50 górnośląskich flag. Rok temu zawisły z inicjatywy radnego Krzysztofa Szulca z RAŚ. W tym roku postanowił wydarzenie powtórzyć a także rozszerzyć. – Flagi zawisną 15 lipca w rocznicę przyznania przez sejm autonomii województwu śląskiemu. Niestety dziś ten fakt jest mało znany stąd pomysł, żeby w ten symboliczny sposób go upamiętnić – mówi chorzowski radny Krzysztof Szulc. Oprócz ulicy Wolności flagi zawisną także na Ratuszu a także na Szybie Prezydent.

 

Po raz pierwszy flagi zawisną w Katowicach na ulicy 3 Maja. Będą wisieć od 14 lipca. – Bardzo mnie cieszy fakt, że udało się bez przeszkód przekonać urząd miasta do tej inicjatywy. Górnośląskie flagi w stolicy województwa będą mogli zobaczyć uczestnicy Marszu Autonomii, bowiem flagi będą wisieć aż do 18 lipca – mówi radny RAŚ w Katowicach, Marek Nowara.

 

Górnośląskie flagi zawisną:
·    Chorzów, ul. Wolności (15 lipca) Ratusz oraz Szyb Prezydent (od 15 do 22 lipca)
·    Katowice, ul. 3 Maja (14 do 18 lipca)
·    Siemianowice Śląskie, ul. Świerczewskiego oraz wiadukt przy ul. Staszica (od 13 do 16 lipca)
·    Pszczyna, Rynek oraz ul. Piastowska (od 15 do 17 lipca)
·    Kobiór, ul. Centralna (od 15 do 16 lipca) (źr:informacja prasowa)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close