Oglądaj w TVSRegion

Rośliny oczyszczające powietrze, czyli zielone filtry w twoim domu [PORANEK SILESIA]

Rośliny oczyszczające powietrze to prosty i cieszący oko sposób na poprawienie warunków życia we własnym domu. Na które warto się zdecydować i dlaczego?

 

W „Poranku Silesia” we wtorek 18 lutego sprawdzimy, jakie rośliny oczyszczające powietrze wybrać do swojego domu. Ponadto dowiemy się, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą zła jakość powietrza wewnątrz mieszkania.

Oglądaj „Poranek Silesia” od poniedziałku do czwartku od 8:00 w TVS – z nami poranek będzie o niebo lepszy!

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Rośliny oczyszczające powietrze

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia spędzamy aż 90% czasu wewnątrz budynków. Zwłaszcza zimą, gdy ograniczamy wietrzenie, powietrze wewnątrz pomieszczeń może być złej jakości. Zanieczyszczenia obecne w domu mogą powodować nie tylko alergię, ale również nawet rozwój chorób przewlekłych – między innymi astmy.

Na szczęście możemy w łatwy sposób poprawić jakość powietrza w swoim mieszkaniu, decydując się na zakup jednej z wielu roślin mających właściwości oczyszczające powietrze. Takimi roślinami są na przykład hedera, skrzydłokwiat czy oryginalne odmiany paproci, jak microsorum crocodillus, asplenium i humata. Więcej o dobroczynnych właściwościach tych roślin porozmawiamy w „Poranku Silesia”.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Masz kota? Tych roślin musisz się pozbyć z domu [ROŚLINY TRUJĄCE]

 

 

Gotowanie na ekranie

Tym razem w kuchni TVS stanie aż dwóch szefów – Paweł Wójcik ze Śląsko-Jurajskiego Stowarzyszenia Kulinarnego oraz Mariusz Dziadowicz, wiceprezes Śląsko-Jurajskiego Stowarzyszenia Kulinarnego, a także szef kuchni „Zdrowa Krowa”. Jaką kulinarną propozycją śniadaniową zaskoczą widzów TVS?

 

Ponadto w programie zajmiemy się gorącym tematem, jakim nadal jest koronawirus. Czy w Polsce jesteśmy bezpieczni? Jeśli nie, to jak się chronić? Na te i wiele innych nurtujących Polaków pytań odpowie Renata Cieślik-Tarkota z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

 

Budź się razem z programem „Poranek Silesia” – do zobaczenia już 18 lutego o 8:00 w TVS!

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Porwano 10-letniego chłopca! Uruchomiono system Child Alert

Nagrobek Kazimierza Kutza uszkodzony! Ktoś wyrył na nim krzyż

Strajk w kopalniach i zakładach PGG! Trwa protest ostrzegawczy

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

Marlena Borczyk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close