RegionSilesia Informacje

Rowerzysta, którego nie było. Co wydarzyło się w Lublińcu?

To zgłoszenie policjanci z Lublińca zapamiętają na długo. Kolejny raz okazało się, że kłamstwo ma krótkie nogi, a tym wypadku dodatkowo pokrzywdzony zmienił się w sprawcę…

Do lublinieckiej komendy zgłosił się mieszkaniec, który był uczestnikiem kolizji na ulicy Oświęcimskiej. Poinformował, że kiedy jechał  samochodem w kierunku ul. Św. Anny, nagle wtargnął na jezdnię rowerzysta. Kierowca musiał gwałtownie skręcić i uderzył w zaparkowany samochód. Kierujący daewoo dokładnie opisał w jaki sposób rowerzysta wyjechał z zza budynku zmuszając go do gwałtownego manewru, a następnie uciekł z miejsca kolizji.

Mundurowi postanowili zweryfikować te informacje. Dotarli do świadka kolizji, z relacji którego wynikało, że przebieg zdarzenia był inny. Okazało się, że kierujący daewoo podczas wymijania zjechał na prawą stronę i uderzył w zaparkowany samochód.

Policjanci skontaktowali się ze zgłaszającym, który podtrzymywał swoje zdanie, ale poinformowany o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, przyznał się, że nie było żadnego rowerzysty, a całą historię wymyślił w obawie przed konsekwencjami. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Składanie fałszywych zeznań jest zagrożone karą nawet 3 lat więzienia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close