Silesia Flesz najnowsze informacjeSport

Ruch jedną nogą w Ekstraklasie

Ruch Chorzów jest jedną nogą w Ekstraklasie. Po piątkowym zwycięstwie z walczącą o utrzymanie Odrą Opole „Niebiescy” mają pięć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Wisłą Kraków.

W meczu ze znajdującą się tuż nad strefą spadkową Odrą Opole Ruch już do przerwy prowadził 1:0 po bramce samobójczej Jakuba Szreka. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Patryk Sikora i Daniel Szczepan.

Ruch Chorzów dzięki zwycięstwu zrównał się punktami z ŁKS-em Łódź, ale łodzianie mają do rozegrania mecz w niedzielę z Resovią. Pięć punktów straty do Ruchu ma Wisła Kraków, ale ta również – ma jeszcze swój mecz do rozegrania w ramach tej kolejki. W sobotę „Biała Gwiazda” zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Przy optymistycznym wariancie Ruch Chorzów do Ekstraklasy może awansować nawet w przyszłej kolejce, to zależy jednak od wyników meczów Wisły, Termalici i Puszczy Niepołomice. Do Ekstraklasy wejdą bezpośrednio dwie najlepsze drużyny w I lidze, pozostałe cztery wezmą udział w barażach o awans.

Ruch Chorzów – Odra Opole 3:0 (1:0)

1:0 Jakub Szrek, samobójcza, 40 min.

2:0 Patryk Sikora, 61 min.

3:0 Daniel Szczepan, 84 min.