AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Byli pod znacznym wpływem narkotyków. Tak młodzi rodzice „opiekowali się” 9-miesięcznym dzieckiem

Policjantów zawiadomił mężczyzna, zaniepokojony głośnym płaczem dziecka.

 

We wtorek, 9 stycznia 2018 roku, po godz.17.00, policjanci z rudzkiej„dwójki” zostali powiadomieni przez mieszkańca ulicy Dąbrowskiego o małym dziecku, płaczącym na klatce schodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że kilkumiesięczne dziecko leży na podłodze przy swoich rodzicach, którzy prawdopodobnie są pod wpływem narkotyków.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zastali młodą kobietę trzymającą niemowlę i leżących obok rodziców, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zbadało dziecko.

Nieodpowiedzialnych rodziców w wieku 26 i 19-lat zatrzymano, a 9-miesięczne dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego. Zatrzymanym pobrano krew do badań toksykologicznych. Śledczy z komisariatu II, po otrzymaniu wyników badań, przedstawią im zarzuty, a już dzisiaj powiadomili o zdarzeniu sąd rodzinny i instytucje pomocowe. Wkrótce o losie niemowlęcia zadecyduje sąd, a do tego momentu dziecko będzie przebywało pod opieką placówki opiekuńczej. Nieodpowiedzialni rodzice mogą spędzić za kratami nawet 5 lat.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close