KrajRegion

Ruda Śląska: „Funkcjonariuszka CBŚP” zatrzymana. Wyłudziła od 80-latki prawie 10 tys. złotych

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 27-letnią kobietę, podejrzaną o oszustwo „na policjanta”. Sprawczyni, działając z innymi osobami, podawała się za funkcjonariusza CBŚP, wyłudzając w ten sposób prawie 10 tys. zł od 80-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, kobieta została tymczasowo aresztowana.

 

Do oszustwa doszło na początku września, gdy w mieszkaniu 80-latki zadzwonił telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki przedstawiła się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji i poprosiła o pomoc. 80-letnia kobieta przekazała kopertę z pieniędzmi fałszywej policjantce. Gdy oszustwo wyszło na jaw, do działań włączyli się kryminalni z rudzkiej komendy. Efektem ich działań było powiązanie ze sprawą 27-latki bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci przez kilka dni obserwowali kobietę, która jeździła po południowej Polsce. Gdy fałszywa policjantka powróciła znów na teren Rudy Śląskiej, została zatrzymana.

ZOBACZ TAKŻE: TVS Silesia Flesz

Śledczy ustalili, że zatrzymana odebrane od 80-latki pieniądze częściowo wydała. W trakcie przesłuchania 27-latka przyznała się do winy. Policjanci dążą także do zatrzymania osoby, która pomagała jej w tym procederze. Wczoraj (13.09), przed południem, podejrzana trafiła przed oblicze sądu, który podjął decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo grozi jej nawet 8 lat więzienia.

 

(źr: policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close