RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Pracownicy Huty Pokój boją się zwolnień! Może chodzić nawet o kilkaset osób!

Likwidacja kilkuset miejsc pracy i załamanie produkcji w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej – to zdaniem związkowców z zakładu realne zagrożenie. Przeciwko działaniom Grupy Kapitałowej Węglokoksu, do której należy huta, pracownicy protestowali przed siedzibą spółki w Katowicach.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

-W ubiegłym roku premier Morawiecki gwarantował nam, że huta będzie. No a niestety, poprzedni zarząd huty, jak również Węglokoksu S.A. robi wszystko w odwrotną stronę. Po to tylko, żeby nas zlikwidować. Bo nie ma wsadu, nie ma produkcji, nie ma huty. Także to jest ten główny punkt naszego protestu – mówi Joachim Kuchta, przewodniczący Solidarności w Hucie Pokój.

My liczymy na to, że nasze stanowiska pracy nie zostaną w ogóle zlikwidowane, tak? Że każdy pracę zachowa i nikt się nie będzie musiał martwić na to czy ma do zapłacenia rachunki i ma utrzymać dzieci za co – mówi Kornelia Miastkowska, pracownica Huty Pokój.

 

Związkowcy mają wobec zarządu spółki Węglokoks S.A. konkretne żądania.

– My dzisiaj stanęliśmy przed widmem upadku, upadku. I żądamy natychmiastowych działań naprawczych. Zarówno tych, które umożliwią nam teraźniejszą produkcję – na już! Czyli zakup wsadu, możliwość dostępu do wsadu, ale również działań takich, które będą miały na celu oddłużenie tego zakładu i dokapitalizowanie, bo nam potrzebne to jest. A my mamy moce produkcyjne bardzo duże i jesteśmy w stanie zarabiać i na siebie i jeszcze Węglokoks z z tego będzie czerpał korzyścimówi Mariusz Latka, przewodniczący WZZ Sierpień 80 w Hucie Pokój.

 

Delegaci Solidarności i WZZ Sierpień 80 w Hucie Pokój przekazali dzisiaj zarządowi Węglokoksu petycję. Na odpowiedź spółki nie musieli długo czekać. Do protestujących wyszedł prezes zarządu spółki – Tomasz Heryszek.

-Do piątku będziemy mieli wypracowaną umowę, która będzie pozwalała kontynuować i zapewnić pracę – ciągłość pracy, produkcji – w Hucie Pokój. Natomiast również muszę powiedzieć, że równolegle pracujemy nad restrukturyzacjąmówi Tomasz Heryszek prezes zarządu, Węglokoks S.A..

Ruda Śląska: Pracownicy Huty Pokój boją się zwolnień! Może chodzić nawet o kilkaset osób!
Ruda Śląska: Pracownicy Huty Pokój boją się zwolnień! Może chodzić nawet o kilkaset osób!

Prezes zapowiedział także, że zarząd jest gotowy do rozmów ze związkowcami. Ci ostatni odpowiadają tym samym. Choć – jak przyznają – do obietnic zarządu Węglokoksu. podchodzą z dużą dozą niepewności.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close