AlarmRegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Psy ze schroniska TOZ Fauna wywożone do Niemiec? Burza wokół bulwersującego wpisu

Informacja o nielegalnych wywozach psów do Niemiec przez zarząd schroniska TOZ Fauna w Rudzie Ślaskiej poruszyła internautów. A zaczęło się od wpisu na jednym z portali społecznościowych:

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę:

„ W procederze tym biorą udział kierowniczka schroniska, jej zastępca oraz w sumie cała kadra zarządzająca schroniskiem, która za każdego wywiezionego psa otrzymuje 300 euro (a jest to organizacja non-profit!!!). Pracownicy schroniska nie mają pojęcia, co dalej dzieje się z tymi zwierzętami, ponieważ po wywozie psów słuch po nich ginie. Istnieją przypuszczenia, że na psach dokonywane są eksperymenty lub chodzi o zoofilię”.

Niemal natychmiast na te informacje zareagował zarząd schroniska. Ten zbiór pomówień – to według kierownictwa zamierzone działanie byłych i obecnych pracowników schroniska, którzy weszli w konflikt z zarządem.

-My zapraszamy do schroniska, przedstawimy wszystkie dokumenty, to nie jest tak, że my pakujemy sobie pod osłoną nocy tego psiaka i sobie go gdzieś wieziemy. To jest urzędowy proces, każde z tych zwierząt ma wczepiony mikroczip, każdemu musimy wyrobić paszport, te numery trzeba na nanieść na świadectwa przewozowe. Cała ta dokumentacja jedzie do powiatowego lekarza weterynarii, tam jest sprawdzana, otrzymujemy zezwolenie na transport mówi Beata Drzymała-Kubiniok, kierownik schroniska dla zwierząt TOZ Fauna w Rudzie Śląskiej.

-Jesteśmy pod wrażeniem jak bardzo TOZ Fauna zajmuje się bezdomnymi psami i kotami na terenie Rudy Śląskiej - mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej
-Jesteśmy pod wrażeniem jak bardzo TOZ Fauna zajmuje się bezdomnymi psami i kotami na terenie Rudy Śląskiej – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej

Władze miasta zapowiadają w schronisku kontrole. Sensacyjne informacje miasto otrzymało już w ubiegłym roku – w postaci anonimów.

-Jesteśmy pod wrażeniem jak bardzo TOZ Fauna zajmuje się bezdomnymi psami i kotami na terenie Rudy Śląskiej. Chcemy to przeciąć, uważamy, ze jest to zorganizowana kampania przeciwko osobom, które od lat zarządzają tym schroniskiemmówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Miasto przyjrzy się jak prowadzone jest to miejsce i jak wygląda procedura adopcyjna zwierząt. Szum wokół schroniska na pewno nie pomoże w zbiórce 1 procenta, z którego dochód co roku TOZ Fauna przeznacza na rozbudowę i modernizację obiektu .

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Porwano 10-letniego chłopca! Uruchomiono system Child Alert

Nagrobek Kazimierza Kutza uszkodzony! Ktoś wyrył na nim krzyż

Strajk w kopalniach i zakładach PGG! Trwa protest ostrzegawczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close