KrajRegion

Ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Gdzie można szukać porad i pomocy?

W całym kraju ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Specjaliści różnych instytucji, w tym sądów, prokuratur, policji, a także organizacji pozarządowych przez najbliższy tydzień udzielać będą bezpłatnych konsultacji.

 

-Będą służyć ewentualnym zgłoszeniom czy osobom, które się do nas zgłoszą z różnego rodzaju problemami związanymi z przestępczością, żeby ich pouczyć, ewentualnie ukierunkować o można, jaka jest procedura, poinformować o realizowanych uprawnieniach, które są rekomendowane przez ministerstwo sprawiedliwości, tutaj mam na myśli taką pomoc poza policyjną – mówi mł. insp. Krzysztof Kazek, pełnomocnik komendanta KWP w Katowicach ds. ochrony praw człowieka.

Ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Gdzie można szukać porad i pomocy

Jedną z placówek jest otwarty dziś przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatną poradę prawną lub psychologiczną można uzyskać tu przez cały rok. –Zwykle przychodzą kobiety z przemocy domowej, ale nie tylko, są też osoby po wypadkach komunikacyjnych, są też osoby oszukane bardzo często, które zostały podstępem oszukane, wykorzystano ich naiwność – mówi Aleksandra Sikora, Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Katowicach.

Dzień 22 lutego ogłoszono Dniem Ofiar Przestępstw w 2003 roku. Lista ośrodków biorących udział w akcji dostępna jest na stronie internetowej ministerstwa sprawiedliwości. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close