RegionWiadomość dnia

Rybnik: Kobieta przejechała egzaminatora prawa jazdy. Była niepoczytalna?

Jest akt oskarżenia wobec 68-letniej kobiety, która w czerwcu na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rybniku śmiertelnie potrąciła egzaminatora. Kobieta odmówiła składania wyjaśnień.

 

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Podejrzana w chwili czynu miała znacznie obniżoną zdolność zrozumienia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Oznacza to, że sąd może wobec takiej osoby zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, ale nie musi – mówi Malwina Pawela-Szendzielorz, Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Znane są także wyniki badań toksykologicznych krwi kobiety. Wiadomo już, że była trzeźwa, nie wykryto także śladów substancji psychotropowych. Aby przystąpić do egzaminu kobieta musiała przedstawić zaświadczenie lekarskie o możliwości ubiegania się o prawo jazdy i braku przeciwwskazań do prowadzenia samochodu. I takie zaświadczenie przedstawiła w 2018 roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nadchodzi Sylwester z TVS! Jakie gwiazdy zagrają w sylwestrową noc?

Świąteczno-noworoczny koncert charytatywny w Radiu Silesia. Cały dochód trafi do podopiecznych Fundacji TVS [WIDEO]

Strzelanina podczas mszy. Parafianie zabili napastnika

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close