AlarmRegionZdrowie

Rybnik: Policjanci chcą dodatkowego urlopu za pracę w smogu! [WIDEO]

Policjanci z Rybnika chcą dodatkowego wolnego za smog! Dodatkowy urlop miałby im przysługiwać za szkodliwe warunki pracy. Rybnik to jedno z miast w naszym regionie ale i w Europie, gdzie poziom smogu jest najwyższy!

 

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!


Policjanci z Rybnika nie chcą pracować w smogu. 40 mundurowych z oddziału prewencji KMP w Rybniku złożyło raport do komendanta miejskiego o udzielenie dodatkowego urlopu. Powodem mają być szkodliwe warunki pracy, czyli wszech obecnie panujący tutaj smog.

Raportem ma zająć się specjalna komisja. –Komisja będzie przyglądać się warunkom w jakim na co dzień policjanci pełnią służbę w terenie, czy te warunki nie są szkodliwe, za co funkcjonariusze mogą otrzymać dodatkowy urlop – mówi sierż sztab. Artur Sola z KMP Rybnik.

Policjanci z Rybnika nie chcą pracować w smogu. 40 mundurowych z oddziału prewencji KMP w Rybniku złożyło raport do komendanta miejskiego o udzielenie dodatkowego urlopu
Policjanci z Rybnika nie chcą pracować w smogu. 40 mundurowych z oddziału prewencji KMP w Rybniku złożyło raport do komendanta miejskiego o udzielenie dodatkowego urlopu

Tymczasem rodzice dzieci z rybnickich szkół apelują o odwoływanie lekcji w dniach smogowych. Takie petycje wpłynęły także do rybnickiego urzędu miasta. -Strach rodziców jest strachem zrozumiałym, stąd wychodzimy z założenia, że każdy rodzic może odpowiedzialnie sam podjąć decyzję, że jego dziecka tego dnia, kiedy normy powietrza są tak tragiczne nie posyła do szkoły, czy przedszkola – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM Rybnik.

Rybnik: Policjanci chcą dodatkowego urlopu za pracę w smogu!
Rybnik: Policjanci chcą dodatkowego urlopu za pracę w smogu!

W styczniu 2017 roku normy stężenia pyłów w Rybniku przekroczone były o 3000 procent. Wówczas prezydent Piotr Kuczera zdecydował, że dyrektorzy mogą zawiesić zajęcia w szkołach i przedszkolach.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close