AlarmRegionWiadomość dnia

Rybnik: „Wylądował” na latarni. 23-latek był pijany i naćpany

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali 23-latka, który będąc w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających spowodował kolizję. Mężczyzna nie ma prawa jazdy. 23-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali skierowani na ulicę Rajską, gdzie według zgłoszenia miało dość kolizji. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zauważyli roztrzaskane Audi, a obok dwóch młodych mężczyzn, od których wyczuwalna była silna woń alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do prowadzenia samochodu, twierdząc, że kierowca uciekł. Z ustaleń mundurowych wynikało jednak, że samochód prowadził 23-leni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna jadąc w kierunku ulicy Stanisława Małachowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną latarnię. 23-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Wynik na alkomacie wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu, a badanie przeprowadzone narkotesterem dało wynik pozytywny, jednak ostatecznie potwierdzi to badanie krwi.

Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się także, że 23-latek nie ma prawa jazdy. Drugi z mężczyzn również był pod wpływem alkoholu. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, 23-latek przyznał się do kierowania i usłyszał zarzut. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu do dwóch lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna musi się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close