RegionSilesia Informacje

Siemianowice Śląskie: śmiertelna ofiara barszczu Sosnowskiego

Kobieta trafiła do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich z Jeleniej Góry. Miała poparzoną jedynie rękę. Po kilkunastu dniach 67-latka zmarła. Przyczyną śmierci były oparzenia chemiczne spowodowane przez kontakt z rośliną, ale również to, że pacjentka miała obniżoną odporność.

 

Barszcz Sosnowskiego wywołuje oparzenia I i II stopnia. Wygląda jak duży koper. Roślina jest groźna nie tylko przez dotyk. W upalne dni wydziela bowiem opary, które mogą porazić układ oddechowy. Jej zdradliwość polega na tym, że objawy nie są widoczne i odczuwalne bezpośrednio po kontakcie z rośliną. Dolegliwości pojawiają się w od 30 minut do dwóch godzin później. W wyniku poparzenia na skórze pojawiają się pęcherze, którym towarzyszy dokuczliwe pieczenie. Dodatkowo wystąpić może zapalenie skóry i zapalenie spojówek. Zarówno skórę, jak i oczy trzeba jak najszybciej dokładnie przemyć dużą ilością wody i zgłosić się do lekarza.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close