AlarmRegionWiadomość dnia

Skoczów: Wierni z parafii proszeni o kontakt. Chodzi o COVID-19

Kwarantanna dla duchownych z parafii w Skoczowie. Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z duszpasterzami z kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła proszeni są o kontakt. Jako, że w kościele są odprawiane nabożeństwa, arcybiskup udziela wiernym dyspensy.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Do soboty 13 czerwca br. nie będą odprawiane msze święte w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Powodem takiej sytuacji jest kwarantanna, którą zostali objęci wszyscy duchowni. Co więcej uprasza się wiernych, którzy mieli kontakt z proboszcze, o bezzwłoczny kontakt. Chodzi o osoby, które mogły mieć bezpośrednią styczność z proboszczem Witoldem Grzombą czy to poprzez spowiedź czy np. otrzymanie z jego rąk Komunii Świętej oraz kontakt w kancelarii. Sytuacja jest poważna, a dzwonić można pod takie oto numery telefonów:

Numery telefonów: 33 853-32-49 lub 793 543 538

Ze względu na to, że w kościele nie będą odprawiane nabożeństwa, arcybiskup udzielił wiernym z tej parafii dyspensy. Po drugie wszystkie zamówione wcześniej intencje księża odmawiają na probostwie, co oznacza, że wierni mogą spać spokojnie, a ich modlitwy trafią tam gdzie maja trafić. To nie pierwsza taka sytuacja w naszym regionie. Ponad miesiąc temu swoją działalność zawiesiła tymczasowo parafia zlokalizowana w katowickich Murckach. Życie duchowe to bardzo ważna sfera wielu obywateli Polski, jednak należy pamiętać, że pandemia koronawirusa w Polsce trwa nadal. Od 4 marca, gdy stwierdzono pierwsze w Polsce zakażenie SARS-COV2, potwierdzono ponad 26 tys. zakażeń. W województwie śląskim jest ich już niemal 9800.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 330 interwencji straży pożarnej po wichurach, które przeszły nad Polską [FOTO]

Trąba powietrzna przeszła przez woj.śląskie! Ogromne zniszczenia w Kaniowie [ZDJĘCIA]

Ponad 600 zakażeń dodatnich w drugim etapie badań przesiewowych prowadzonych w kopalni Zofiówka

źródło: Radio 90
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close