RegionWiadomość dnia

Śląska Partia Regionalna przedstawiła kandydatów do sejmiku woj.śląskiego

Śląska Partia Regionalna, choć najmłodsza na politycznym rynku, jako pierwsza ogłosiła liderów list wyborczych do Sejmiku Województwa Śląskiego.

 

-Sądzę, że ten rdzeń list w czterech okręgach, który prezentujemy pokazuje jasno, że Śląska Partia Regionalna w tych wyborach będzie mocnym graczem. Graczem, z którym trzeba się będzie liczyć i wyrażam nadzieję, że już po wyborach Śląska Partia Regionalna w Sejmiku Województwa Śląskiego będzie odgrywała rolę języczka uwagi – mówi Jerzy Gorzelik, RAŚ.

W okręgu rybnickim kandydatem będzie Janusz Wita, radny dwóch kadencji sejmiku. W okręgu chorzowskim jedynką został członek zarządu województwa śląskiego Henryk Mercik, a dwójką Joachim Otte, były wiceprezydent Chorzowa. Liderem okręgu gliwickiego będzie Aleksander König. W okręgu katowickim także wybrano tandem – liderem został Jerzy Gorzelik, zaś dwójką – wykładowca uniwersytecki – dr Małgorzata Myśliwiec.

Katowice: Marsz Autonomii Śląska już 14 lipca. Po raz pierwszy usłyszymy HYMN ŚLĄSKA! [WIDEO]

-Nie jestem członkiem Śląskiej Partii Regionalnej, ale rzeczywiście środowisko śląskich regionalistów wspieram od dawna. Uważam, że to jest chyba najlepsza siła polityczna dla naszego regionu. Jest to ugrupowanie, które ma konkretny program, konkretną propozycję, które nie skupia się tylko i wyłącznie na tym, aby ulokować kilku polityków w sejmiku. Poza tym proszę zwrócić uwagę – jest to ugrupowanie, które bierze dużą odpowiedzialność – podkreśla Małgorzata Myśliwiec, wykładowca.

Śląska Partia Regionalna przedstawiła kandydatów do sejmiku woj.śląskiego
Śląska Partia Regionalna przedstawiła kandydatów do sejmiku woj.śląskiego

Śląska Partia Regionalna docelowo chce wystawić listy we wszystkich okręgach wyborczych do sejmiku województwa śląskiego. W kolejnych tygodniach prezentowani będą pozostali liderzy oraz osoby, które znajdą się na dalszych miejscach list wyborczych. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie też kandydat na prezydenta Katowic.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Śląska Partia Regionalna przedstawiła kandydatów do sejmiku woj.śląskiego”

  1. Jedyna partia, która może rejestrować prawdziwych ślonskich autochtonów to lonzoki Razem, związani ze lunskim Cajtungiym Dariusza Dyrdy. A ci to tylko polska partia województwa śląskiego, z Sosnowcem i Częstcohową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close