AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: 69 nowych przypadków koronawirusa. Coraz mniej zakażeń wśród górników

Wśród 69 nowych przypadków koronawirusa w woj.śląskim, o jakich w czwartek, 28 maja popołudniu poinformowały służby, zaledwie 14 to górnicy, u których test na COVID-19 dał pozytywny wynik. Niestety, mamy w regionie kolejne ofiary śmiertelne.

 

 

Zobacz także: Sytuacja z koronawirusem w śląskich kopalniach opanowana?

-Zakażeni są kolejni mieszkańcy naszego województwa: 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 45, najmłodszy 32 lata), 39 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 80, najmłodszy 2 lata), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (dziecko, kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, mieszkanka Łazisk Górnych w średnim wieku, młoda mieszkanka Bierunia, starszy mieszkaniec Tychów, młody mieszkaniec Rybnika, starszy mieszkaniec Jaworzna oraz 14 pracowników kopalńinformuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

Są i dobre informacje – przybywa w naszym regionie ozdrowieńców. Kolejnych 61 mieszkańców wyzdrowiało. 10 z nich wymagało leczenia szpitalnego pod opieką specjalistów, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najstarszy wyleczony ma 95 lat – to mieszkanka Bytomia, najmłodszy ma 4 lata – to mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W sumie mamy już 1615 osób wyleczonych z koronawirusa.

Niestety, są także kolejne ofiary śmiertelne COVID-19 w woj.śląskim. W szpitalu w Raciborzu zmarła 93-letnia kobieta z powiatu rybnickiego, w szpitalu w Tychach zmarli 73-letni mężczyzna z Katowic oraz 85-letnia kobieta z powiatu żywieckiego, w szpitalu w Cieszynie zmarła 66-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

 

Od 24 kwietnia w naszym województwie specjalne ambulansy, tzw. wymazobusy, pobrały 22 tys. próbek biologicznych od mieszkańców. Najwięcej, bowiem aż 4,3 tys. pobrano w Rybniku, 3,5 tys. w Bytomiu, 2,4 tys. w Gliwicach i po 1,8 tys. w Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Najmniej, bo 98 w Jaworznie i 92 w Myszkowie.

Wg najnowszych danych resortu zdrowia i służb sanitarnych, aktualnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 22 825 osób. 1 038 to przypadki śmiertelne. W województwie śląskim mamy potwierdzonych 7 728 przypadków koronawirusa. Mamy też 201 zgonów.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia.WSSE w Katowicach/ŚUW Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close